Вперше за 33 роки: політ «Союзу» аварійно зірвався за 20 секунд до старту

Російська ракета «Союз 2.1а» з космічним кораблем «Союз МС-25» з екіпажем із трьох астронавтів, які мали дістатись Міжнародної космічної станції, не змогла злетіти через аварійну зупинку за 21 секунду до запланованого старту. Пресречник NASA Роб Навіас повідомив під час прямого ефіру: «Запуск «Союзу» до космічної станції був скасований». Ця раптова відміна старту відбулася вперше в історії сучасної космонавтики росії.

Фото ракети "Союз 2,1а" на стартовому майданчику в Байконурі
Фото ракети «Союз 2.1а» на стартовому майданчику в Байконурі

«Такого ще ніколи не було. В історії вітчизняної космонавтики ось так безпосередньо перед командою «старт» пуски пілотованих кораблів не скасовували. Різні ексцеси траплялися з безпілотними місіями, але з пілотованими — ні», — повідомляє агентство ТАРС.

Центр управління польотами NASA підкреслив, що екіпаж перебуває в безпеці, а всі необхідні процедури були виконані.

Старт був запланований на 21 березня о 15:21 за київським часом з космодрому Байконур в Казахстані. Екіпаж «Союз МС-25» складається з астронавтки NASA Трейсі Колдуелл Дайсон, російського космонавта Олега Новицького та космонавтки з Білорусі Марини Василевської. Екіпаж має приєднатися до місії Expedition 71 на МКС. Двоє астронавтів планували провести на станції шість місяців, а Василевська — 12 днів.

Expedition 71
Астронавтка NASA Трейсі Дайсон, космонавт «Роскосмосу» Олег Новицький і учасниця з Білорусі Марина Василевська. Фото: NASA

Зрив старту ракети стався через аварійну зупинку відліку. Інженери «Роскосмосу» вирушили на стартовий майданчик для перевірки безпеки ракети та можливості евакуації екіпажу.

Згодом була виявлена причина зупинки відліку — це сталося через розряджену батарею.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

«На засіданні державної комісії з’ясували, що причиною став перепад напруги в хімічному джерелі струму», — йдеться в повідомленні генерального директора «Роскосмосу» Юрія Борисова.

Наступна можливість запуску буде визначена лише після повного розслідування причин аварії. За попередніми даними, старт відбудеться вранці 23 березня, але дата з великою ймовірністю може бути перенесена.

Наразі ракети «Союз» та пілотовані космічні кораблі цієї серії, розроблені ще за часів Радянського Союзу, залишаються основним для «Роскосмосу» засобом доставлення астронавтів до МКС. Але через застарілі технології час від часу із цими космічними кораблями трапляються несправності.

Попередній випадок аварії «Союзу» стався у жовтні 2018 року через деформований датчик на ракеті, що призвело до аварійної посадки капсули з екіпажем. Також недавно у пристикованого до МКС «Союзу МС-22» виявили дірку, що стало причиною спорядження рятувальної місії для безпечного повернення екіпажу на Землю.

Раніше ми розповідали про те, як загинули «Союз-1» і «Союз-11».

За матеріалами spaceflightnow.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів