VISTA створив атлас народження зір із мільйона світлин зоряних розплідників

Зорі народжуються у щільних хмарах пилу і газу, які милозвучно називають зоряними розплідниками. Вони можуть бути величезними, з протяжністю 1000 світлових років, і в них можуть народжуватися тисячі молодих світил. Щоб вивчити ці жваві, дивовижні регіони, астрономи зібрали разом тисячі зображень і створили мозаїку з п’яти найближчих розплідників — загальний атлас народження зір.

IRAS 11051-7706
На цьому зображенні видно об’єкт IRAS 11051-7706 у сузір’ї Хамелеона. Нові зорі народжуються у барвистих хмарах газу і пилу. Інфрачервоні спостереження, що лежать в основі цього зображення, відкривають нові деталі в зоряних областях, які зазвичай затуляють хмари пилу. Фото: ESO

Дослідники використовували зображення з астрономічного телескопа VISTA Європейської південної обсерваторії для спостережень у видимому та інфрачервоному діапазонах, об’єднавши п’ять років спостережень, щоб показати такі регіони, як область L1688 у сузір’ї Змієносця та об’єкти IRAS 11051-7706 і HH 909 A у сузір’ї Хамелеона. Зображення були зібрані в межах проєкту VISIONS, або «Атласу зореутворення VISTA», який дивився на ці області в інфрачервоному діапазоні, щоб побачити структуру цих величезних хмар.

HH 909 A
На цьому зображенні видно об’єкт HH 909 A у сузір’ї Хамелеона. Фото: ESO

«Пил закриває ці молоді зорі від нашого зору, роблячи їх практично невидимими для очей. Лише в інфрачервоному діапазоні ми можемо зазирнути вглиб цих хмар, вивчаючи світила на стадії формування», — пояснила Олена Роттенштайнер із Віденського університету.

Ви можете відчути, наскільки деталізованими є зображення, роздивившись збільшену версію цього знімка L1688. Кожен проблиск світла являє собою дивовижний об’єкт, який варто дослідити.

L1688
Інфрачервоне зображення області L1688 у Змієносця

Загалом для створення атласу було використано понад мільйон зображень, включаючи деякі знімки одних і тих самих регіонів, зроблені в різні періоди часу. Це дозволяє дослідникам побачити, як вони змінювались, спостерігаючи за народженням і зростанням молодих зір. Мета проєкту — допомогти астрономам відповісти на питання про народження світил, наприклад, скільки їх може народитися в регіоні та наскільки масивними вони можуть стати.

Раніше ми повідомляли про те, як Hubble здивував приголомшливим зображенням кулястого скупчення M55.

За матеріалами Astronomy & Astrophysics.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Мультихвильова краса: Hubble зазнімкував галактику із зоряними яслами
Екіпаж Polaris Down повернувся на Землю
Гучне мовчання: Boeing несподівано зачаївся після повернення Starliner на Землю
Як у Сатурна: в ордовицькому періоді у Землі були кільця
«Маленькі червоні цятки» раннього Всесвіту залишаються загадкою для науковців
Гравітаційні аномалії розповіли, що ховається під поверхнею Марса
Космічний оркестр: астронавтка Сара Гілліс зіграла мелодію з «Зоряних війн»
«Зіткнення» із зорею-прибульцем назавжди змінило образ Сонячної системи
Ми можемо знайти інопланетян, якщо уявимо себе в майбутньому
Астрономи довго шукали маленьку чорну діру і нарешті знайшли