VISTA побачив народження нових зір

Представлене зображення було отримане Оглядовим астрономічним телескопом ESO видимого та інфрачервоного діапазону (VISTA). Воно демонструє дві туманності: NGC 3603 (ліворуч) та NGC 3576 (праворуч).

Туманності NGC 3603 (ліворуч) та NGC 3576 (праворуч). Джерело: ESO/VVVX survey

Туманності NGC 3603 та NGC 3576 знаходяться на відстанях 22 тисяч та 9 тисяч світлових років від Землі. У цих протяжних газопилових хмарах зараз активно народжуються нові світила. Їхнє інтенсивне випромінювання та потужні зоряні вітри (потоки заряджених частинок, що випромінюються ними) поступово змінюють форму туманностей.

Завдяки тому, що ці туманності розташовані на відносно невеликій (за астрономічними масштабами) відстані від Землі, астрономи користуються можливістю вивчати інтенсивний процес зореутворення. Він йде і в інших галактиках, але там його спостерігати набагато важче через великі дистанції. А оскільки VISTA має можливість фіксувати інфрачервоні промені, що проникають крізь пил, він дозволяє розрізнити деталі, приховані на оптичних знімках.

Сподобався контент? Підписуйся на нашу спільноту і отримуй більше про космос Друковані журнали, події та спілкування у колі космічних ентузіастів Підписатися на спільноту

Зображені на фото туманності були виявлені Джоном Гершелем під час його поїздки до Південної Африки у 1834 році. Метою подорожі була каталогізація зір, туманностей та інших об’єктів південного неба. Його робота потім була розширена Джоном Дрейєром, який у 1888 році видав свій «Новий Загальний Каталог» (New General Catalogue). Саме так і розшифровуються літери NGC у позначенні зображених на знімках туманностей та багатьох інших астрономічних об’єктів.

Раніше ми писали, як телескоп James Webb зазнімкував зоряні пологи.

За матеріалами https://www.eso.org

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів