Virgin Galactic у червні відновить туристичні польоти в космос

Компанія Річарда Бренсона Virgin Galactic збирається наприкінці травня провести випробувальний політ свого суборбітального апарата SpaceShipTwo. А вже у червні має відбутися перший комерційний рейс із туристами на борту.

Політ ракетоплана SpaceShipTwo
Політ ракетоплана SpaceShipTwo. Джерело: phys.org

Virgin Galactic готова до польотів

Компанія мільярдера Річарда Бренсона, який нещодавно відвідував Україну, готується розпочати туристичні суборбітальні польоти. Про це представники Virgin Galactic оголосили у понеділок, 8 травня. Вони планують нарешті завершити перерву, яка триває вже майже два роки.

Спочатку наприкінці травня має відбутися місія Unity 25. Це, по суті, буде випробувальний політ, під час якого на борту перебуватимуть співробітники компанії. Апарат підніметься на висоту 80 км і остаточно доведе, що готовий возити туристів.

Загальний час у дорозі становить 90 хвилин, при цьому пасажири кілька хвилин відчувають невагомість у салоні космічного літака. Рейси Virgin стартують з космодрому Америка в Нью-Мексико.

Екіпаж місії Unity 25 складатиметься з двох чоловіків і двох жінок: Бет Мозес, яка брала участь у двох попередніх польотах Virgin Galactic, Джаміла Гілберт, Кріс Х’юі та Люк Мейс, які кілька років навчали астронавтів NASA.

Космос для кожного

Магазин від Universe Space Tech

Журнал №2 (177) 2020

До товару

Початок туристичних польотів

Щодо туристичних польотів, то вони мають стартувати вже в червні. Перша місія матиме назву Galactic 01. Відомо, що її пасажирами стануть представники Військово-повітряних сил Італії. Якщо все пройде, як заплановано, то невдовзі саме Virgin Galactic має стати компанією, що звозила найбільше людей у космос.

Шлях до цього був тернистим. Попередній продаж квитків на суборбітальний політ Virgin Galactic розпочала ще 2005 року. Відтоді й до 2014 року місця на космоплані, котрий тоді тільки починав випробовуватися, забронювали собі 600 осіб. Кожен із них заплатив від 200 до 250 тис. доларів.

2014 року сталася жахлива аварія, в результаті якої апарат розбився, а пілот загинув. Відтоді Virgin Galactic стала трохи обережнішою у своїх обіцянках, але все одно змогла продати ще 200 квитків, кожен з яких коштував 450 тис. доларів.

Головним конкурентом компанії є Blue Origin. Вони також пропонують орбітальні польоти, щоправда, старт здійснюють у вертикальному положенні. Компанія Джеффа Безоса встигла звозити у космос 32 людини.

Щоправда, після аварії безпілотної ракети у вересні 2022-го Blue Origin туристичні польоти призупинила. Тож у Virgin Galactic є чудові шанси наздогнати своїх головних конкурентів, якщо технічні проблеми вкотре не завадять їхнім грандіозним планам.

За матеріалами phys.org.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів