Відео дня: вибух ракети у сповільненому зніманні

2 липня японська компанія Interstellar Technologies здійснила випробувальний пуск суборбітальної ракети Momo-2 з полігону на острові Хоккайдо. Тест завершився невдачею. Ракета змогла піднятися в повітря лише на кілька десятків метрів, після чого впала на стартовий майданчик та вибухнула. Внаслідок інциденту ніхто не постраждав.

Пуск Momo-2 знімався не тільки звичайними, а й двома високошвидкісними камерами FASTCAM, встановленими прямо на стартовому майданчику. Вони показали у всіх подробицях перші секунди польоту ракети, а також її подальше падіння та вибух.

Interstellar Technologies вже опублікувала обидва високошвидкісні записи інциденту, зняті зі швидкістю 1000 кадрів за секунду. Там видно, що після старту з інжектора ракети виривається полум’я. За словами представників компанії, розслідування причин події продовжується.

Ракета Momo-2 призначена для суборбітальних польотів. Її довжина становить 10 м, діаметр — 50 см, вага — близько тонни. Носій оснащений одним рідинним ракетним двигуном, що працює на суміші етанолу та рідкого кисню. Він може доставити 20 кг корисного навантаження на висоту 120 км (або 10 кг на висоту 130 км), забезпечивши трохи більше ніж 4 хвилин перебування в умовах мікрогравітації.

Наразі Interstellar Technologies здійснила дві спроби запуску Momo-2. Обидві завершилися невдачею. Під час першого випробування у липні 2017 року ракета успішно відірвалася від стартового столу, але через 66 секунд після цього у неї виникли проблеми з передачею телеметрії. В результаті було ухвалено рішення відключити двигун, і Momo-2 впала в Тихий океан.

Попри дві невдачі, компанія не має наміру здаватися. Фахівці вже займаються підготовкою третьої ракети. Interstellar Technologies обіцяє здійснити її пуск протягом кількох найближчих місяців.

За матеріалами http://www.spaceflightinsider.com

Гравітація у космосі може працювати не так, як ми думаємо
Космічне пограбування: астрономи розкрили таємницю зниклого галактичного газу
На вершині світу: місія Polaris Dawn побила півстолітній рекорд висоти
Boeing Starliner повернувся на Землю з двома скафандрами
Чи виникла карликова планета Церера в поясі астероїдів?
Пес Ілона Маска став індикатором невагомості на борту Polaris Dawn
Суперземлі не можуть виникати біля зір із низькою металічністю
Дует гігантів: Hubble зазнімкував пару надмасивних чорних дір
Нейромережа Inception наблизила науковців до розгадки природи темної матерії
На орбіті: запуск місії Polaris Dawn завершився успіхом