Пуск першої приватної японської ракети завершився невдачею

Невдачею завершилася друга спроба пуску приватного японського носія з острова Хоккайдо. Ракета Momo 2 змогла піднятися у повітря лише на кілька десятків метрів, після чого з її двигуна повалив дим. У результаті вона впала на стартовий майданчик та вибухнула. Внаслідок інциденту ніхто не постраждав.

Momo 2 була створена японською компанією Interstellar Technologies. Носій призначений для суборбітальних польотів. Довжина ракети становить 10 м, діаметр — 50 см, вага — близько тонни. Вона оснащена одним рідинним ракетним двигуном, що працює на суміші етанолу та рідкого кисню. Ракета може доставити 20 кг корисного навантаження на висоту 120 км або 10 кг на висоту 130 км, забезпечивши трохи більш як чотири хвилини перебування в умовах мікрогравітації.

Це вже другий невдалий пуск Interstellar Technologies. Перше випробування Momo відбулося 30 липня 2017 року. Тоді ракета успішно відірвалася від стартового столу, але за 66 секунд після пуску у неї виникли проблеми з передачею телеметрії. В результаті було ухвалено рішення відключити двигун і Momo впала в Тихий океан.

Пуск ракети Momo. Джерело: Interstellar Technologies

Interstellar Technologies була заснована у 2005 році на базі об’єднання японських космічних ентузіастів. Компанія фінансує свою діяльність за допомогою краундфандингу. Відомо, що з метою зниження витрат під час створення ракет фахівці Interstellar Technologies використовують готові електронні компоненти. За деякими оцінками вартість пуску Momo становить близько 440 тис. доларів.

За матеріалами http://www.asahi.com

Випадкова знахідка підтвердила одну з давніх теорій раннього Всесвіту
Вчені відкрили землеподібну планету на відстані 55 світлових років від нас
Телескоп Chandra шукатиме життя біля найближчих до нас зір
Повернення Starliner на Землю затримується ще на чотири дні
Новий трюк для старого телескопа: Hubble відновив наукові спостереження
В уламку скелі знайшли матеріал із протопланетного диска часів формування Сонячної системи
Кожен із нас — центр Всесвіту: парадокс розширення космосу
Молоді зорі кружляють навколо чорної діри, наче рій бджіл
На краю стародавнього кратера: LRO зазнімкував місце посадки місії «Чан’е-6»
Астронавт відмовився виходити у відкритий космос через «незручний скафандр»