Пуск першої приватної японської ракети завершився невдачею

Космічні технології

Невдачею завершилася друга спроба пуску приватного японського носія з острова Хоккайдо. Ракета Momo 2 змогла піднятися у повітря лише на кілька десятків метрів, після чого з її двигуна повалив дим. У результаті вона впала на стартовий майданчик та вибухнула. Внаслідок інциденту ніхто не постраждав.

Momo 2 була створена японською компанією Interstellar Technologies. Носій призначений для суборбітальних польотів. Довжина ракети становить 10 м, діаметр — 50 см, вага — близько тонни. Вона оснащена одним рідинним ракетним двигуном, що працює на суміші етанолу та рідкого кисню. Ракета може доставити 20 кг корисного навантаження на висоту 120 км або 10 кг на висоту 130 км, забезпечивши трохи більш як чотири хвилини перебування в умовах мікрогравітації.

Це вже другий невдалий пуск Interstellar Technologies. Перше випробування Momo відбулося 30 липня 2017 року. Тоді ракета успішно відірвалася від стартового столу, але за 66 секунд після пуску у неї виникли проблеми з передачею телеметрії. В результаті було ухвалено рішення відключити двигун і Momo впала в Тихий океан.

Пуск ракети Momo. Джерело: Interstellar Technologies

Interstellar Technologies була заснована у 2005 році на базі об’єднання японських космічних ентузіастів. Компанія фінансує свою діяльність за допомогою краундфандингу. Відомо, що з метою зниження витрат під час створення ракет фахівці Interstellar Technologies використовують готові електронні компоненти. За деякими оцінками вартість пуску Momo становить близько 440 тис. доларів.

За матеріалами http://www.asahi.com