Відео дня: детальний погляд на марсіанський кратер

Анімація була складена відомим астроентузіастом Шоном Дораном зі знімків, зроблених апаратом MRO. Вона демонструє політ над одним із кратерів Червоної планети у форматі 8K.

Сфотографована MRO ударна формація поки що не має імені. Вона розташована на території південного високогірного регіону планети, її діаметр становить приблизно 1,8 км. Відео дозволяє у всіх деталях розглянути численні виходи осадових відкладень на кратерах. На самому дні вирви можна побачити піщані дюни. Їхня форма вказує на переважний напрямок вітрів у цьому регіоні.

Вихідні фотографії безіменного кратера були зроблені за допомогою камери HiRISE, здатної отримувати зображення марсіанської поверхні з роздільною здатністю до 25 см/піксель. Цей інструмент веде знімкування у розширених кольорах, що охоплюють як частину видимого, так і близького інфрачервоного діапазону. Тому кольори на світлинах HiRISE не відповідають тому, що побачило б людське око.

Завдяки високій роздільній здатності камери HiRISE, MRO може фотографувати апарати, що працюють на поверхні Червоної планети. За останні місяці він отримав знімки марсохода Perseverance та дрона-вертольота Ingenuity, китайського ровера, а також покритого пилом зонда Insight.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine