MRO розгледів гелікоптер Ingenuity на поверхні Марса (фото)

Орбітальний зонд Mars Reconnaissance Orbiter (MRO) раніше вже вражав своїми можливостями виявлення марсохода Perseverance і навіть китайського зонда Zhurong. Але як щодо дрібніших об’єктів? Тепер потужна камера орбітального апарата з високою роздільною здатністю (HiRISE) могла здивувати ще більше. Апарат за допомогою фотокамери зміг розглянути на поверхні Червоної планети відважного супутника Perseverance — вертоліт Ingenuity.

Ingenuity
Марсохід Perseverance та вертоліт Ingenuity. Спробуйте їх знайти на цьому фото

Ingenuity за розмірами схожий на невелику коробочку завширшки 1,2 м. Вертоліт крихітний у порівнянні зі всюдиходом Perseverance, який набагато більший, розміром з автомобіль. Тому літальний апарат у рази важче виявити з висоти. Але MRO це вдалося. На нещодавно опублікованому зображенні нижче ми можемо розглянути на поверхні Марса літальний апарат приблизно за 290 км нижче від MRO. За двісті метрів на схід від Ingenuity розташований Perseverance, який легше ідентифікувати.

Місцеперебування Perseverance та гелікоптера Ingenuity. Фото: Uahirise.org

Рекорди польотів на Марсі

З моменту досягнення Марса в лютому 2021 року і за два місяці після свого історичного першого польоту Ingenuity здійснив ще 22 польоти, і ще більше перебувають у черзі. Марсіанський вертоліт став також першим в історії науки літальним апаратом важчим за повітря, що здійснив керований політ в атмосфері іншої планети. На сьогодні його найдовший поодинокий переліт склав трохи більше ніж 631 м, а рекордний час безперервного польоту — 169,5 секунди.

Невеличка цятка — це Ingenuity

Для Ingenuity заплановано більше повітряних місій, оскільки NASA використовує вертоліт для допомоги у дослідженнях Perseverance і водночас збирає дані, щоб допомогти інженерам розробити марсіанський безпілотник наступного покоління.

Важливі відкриття

Ingenuity зараз перебуває на так званій формації Мааз, яка, як вважається, має вулканічне походження. Гелікоптер допомагає марсоходу NASA досліджувати поверхню Червоної планети у пошуках свідчень давнього мікробного життя, а також збирає зразки гірських порід для повернення на Землю. Також є надія, що інші відкриття, зроблені марсоходом, допоможуть аерокосмічній адміністрації краще спланувати першу пілотовану місію на Марс. Хоча точна дата для цього конкретного проєкту ще не встановлена.

Нагадаємо, що раніше дивовижні світлини MRO з Марса розповіли про таємниче минуле планети.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтесь: https://t.me/ustmagazine