MRO сфотографував марсохід Perseverance

Група супроводу місії MRO опублікувала знімок, зроблений камерою HiRISE, що встановлена на борту апарата. Він демонструє South Séítah — ділянку, розташовану всередині 49-кілометрового кратера Єзеро. Якщо придивитися, у центрі фото можна побачити яскравий об’єкт — марсохід Perseverance.

Марсохід Perseverance (знімок апарата MRO). Джерело: NASA/JPL/UArizona

Основною метою наукової програми Perseverance є астробіологічні дослідження. Для цього ровер аналізує склад марсіанської поверхні та бере проби ґрунту (деякі з них у майбутньому планується доправити на Землю за допомогою спеціальної місії). Також він займається моніторингом місцевих погодних умов і проводить регулярне фотографування.

Камера HiRISE є найпотужнішим оптичним інструментом на навколомарсіанській орбіті. Вона здатна робити знімки поверхні планети з роздільною здатністю до 30 см на піксель. При цьому не варто забувати, що камера знімає у розширеній ділянці спектру, що охоплює як частину видимого, так і ближнього інфрачервоного діапазону. Тому кольори на світлинах не відповідають тому, що могло би побачити людське око.

За матеріалами: https://mars.nasa.gov