Вчені знайшли сім кандидатів на сфери Дайсона

Людство не полишає спроби знайти докази існування інших цивілізацій у Всесвіті. Але останні спостереження дають надію, що позаземне життя набагато ближче — у межах Чумацького Шляху. Деякі вчені вважають, що ми, можливо, вже виявили техносигнатури від сфер Дайсона, але ці показники приховані серед величезного обсягу астрономічних даних.

Ілюстрація сфери Дайсона
Ілюстрація сфери Дайсона. Зображення: Gencraft AI

Сфера Дайсона — це концепція інженерного проєкту, який міг би бути реалізований лише надзвичайно розвиненими цивілізаціями. Ці сфери дозволяють використовувати всю енергію своєї зорі, будуючи спеціальні мегаструктури навколо неї. Щоб знайти сфери Дайсона, а точніше їхні техносигнатури, був створений «Проєкт Гефест» (Project Hephaistos). Його складає команда дослідників зі Швеції, Індії, Великої Британії та США. Вони опублікували свої результати у Monthly Notices of the Royal Academy of Sciences.

У дослідженні автори обрали кілька кандидатів на сферу Дайсона, які були отримані від фотометричних даних із Gaia DR3, 2MASS і WISE. Їхня обробка вимагає складних методів, включаючи спеціальний конвеєр даних для об’єднання й аналізу інформації. Одним із ключових критеріїв пошуку є виявлення надлишкового інфрачервоного випромінювання, яке може свідчити про наявність частково завершених сфер Дайсона. Проте важливо відрізняти їх від природних об’єктів, що також можуть випромінювати інфрачервоне випромінювання.

Параметри Сфери Дайсона
Параметри сфери Дайсона

Після складної фільтрації мільйонів об’єктів команда ідентифікувала сім потенційних сфер Дайсона. Ці кандидати потребують подальшого аналізу, щоб визначити їхню природу. Для цього планується оптична спектроскопія, яка допоможе розкрити більше деталей про ці об’єкти та їхнє походження.

Водночас дослідники визнають, що їхні кандидати можуть мати інші пояснення, такі як диски уламків чи протопланетні диски молодих зір. Подальші дослідження покажуть, чи вдалося знайти сліди іншої цивілізації серед зоряних систем, а поки що це залишається відкритим питанням.

Раніше ми повідомляли про те, чи може інопланетне життя ховатися у кільцях планет-гігантів.

За матеріалами universetoday.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Японія запустила супутник спостереження за допомогою своєї нової ракети H3
У SpaceX хочуть зменшити кількість уламків при падінні корабля Dragon
Компактний Starlink Mini виявився дорожчим за стандартний приймач супутникового інтернету
Hubble зазнімкував вир матерії та енергії в галактиці NGC 4951
Приховані галактики: нова знахідка може дати відповідь на давню астрономічну загадку
Марс стикається з метеоритами занадто часто
Велика втеча: китайська компанія випадково запустила ракету під час випробування
Вчені розгадали таємницю субнептунів
Застряглі у космосі: повернення екіпажу Starliner відклали на невизначений термін
100 тисяч орбіт: Mars Odyssey відзначив ювілей незвичайним знімком гори Олімп