NASA та Національний центр даних про сніг і лід (NSIDC) опублікували результати спостережень за морським льодом в Антарктиді. Його площа досягла другого мінімального рівня за всю 47-річну історію супутникових вимірювань.

Карта NASA демонструє площу морського льоду в Антарктиді станом на 1 березня 2025 року (у південній півкулі це відповідає кінцю літа). До цієї дати вона зменшилася до 1,98 млн км², що на 30 % нижче за середній показник 1981–2010 років, який становив 2,84 млн км². Втрати морського льоду можна порівняти з площею Пакистану.
Площа морського льоду визначається як загальна площа, на якій концентрація льоду становить не менше 15%. Жовтий контур карти вказує на середнє значення площі льоду за 1981–2010 роки для лютого. Медіана — це середнє значення. Тобто половина площі зайнятої льодом була більшою за жовту лінію, а половина — меншою.

«Поки незрозуміло, чи увійшла Південна півкуля в нову норму з багаторічним низьким рівнем льоду, чи Антарктика перебуває в перехідній фазі, яка повернеться до колишніх рівнів найближчими роками», — сказав Волт Маєр, фахівець із льодових ресурсів із NSIDC.

У своєму аналізі вчені переважно покладаються на оборонні метеорологічні супутники DMSP, які вимірюють випромінювання Землі в мікрохвильовому діапазоні. Це природне випромінювання відрізняється для відкритої води та для морського льоду, причому крижаний покрив яскраво виділяється на супутникових зображеннях, отриманих за допомогою мікрохвиль. Мікрохвильові сканери також можуть проникати крізь хмарний покрив, що дозволяє проводити щоденні глобальні спостереження. Результати вимірювань DMSP доповнені історичними джерелами, включно з даними, зібраними в період з 1978 по 1985 рік за допомогою супутника Nimbus-7.
У той час як морський лід в Антарктиці досяг свого літнього мінімуму, площа зимового морського льоду в Арктиці наблизилася до найнижчого показника за всю історію супутникових спостережень. У глобальному масштабі площа льоду в середині лютого цього року скоротилася більш ніж на 2,5 млн км² порівняно із середнім показником до 2010 року. Загалом Земля позбулася морського льоду, що перевищує площу Гренландії.
Раніше ми розповідали про те, як супутники зафіксували збільшення рослинності в Антарктиді.
За матеріалами Earthobservatory