Вчені створили гігантську 5,7-терапіксельну карту Марса

Група з Лабораторії планетарної візуалізації імені Брюса Мюррея Каліфорнійського технологічного інституту представила найдеталізованіше зображення Марса в історії науки. Роздільна здатність мапи склала 5,7 трлн пікселів, що пропонує масштабний чорно-білий погляд на Марс. Тепер кожен користувач Інтернету має доступ до Червоної планети, яку можна розгледіти у безпрецедентних деталях.

Поверхня Марсу
Поверхня Марса на створеній тривимірній карті від Лабораторії планетарної візуалізації імені Брюса Мюррея Каліфорнійського технологічного інституту

Величезне мозаїчне зображення створювалось упродовж шести років із 110 тисяч окремих світлин поверхні планети за допомогою апарата NASA Mars Reconnaissance Orbiter (MRO). В результаті мапа має роздільну здатність 5 метрів на піксель та покриває 99,5% поверхні Марса між 88 градусами південної широти та 88 градусами північної широти.

На мозаичной карте есть метки почти для каждого объекта на Марсе
На мозаїчній карті є позначки майже для кожного об’єкта на Марсі. Фото: California Institute of Technology

Це перший випадок, коли тривимірне зображення Червоної планети стало доступне з таким надвисоким рівнем деталізації. Попередні глобальні знімки становили близько 100 метрів на піксель. За словами експертів Каліфорнійського технологічного інституту, нове зображення представляє 20-кратне збільшення роздільної здатності в обох вимірах марсіанської поверхні, надаючи в 400 разів більше інформації.

Зручний інструмент, розміщений Каліфорнійським технологічним інститутом, пропонує відвідати деякі з найпопулярніших визначних місць на Червоній планеті, зокрема її найбільшу гору Олімп, Долини Маринера, кратери Гейл та Єзеро — території, які досліджують марсоходи NASA Curiosity та Perseverance. Відвідувачі також можуть побачити подоланий марсоходами шлях та порівняти його у масштабі всієї Червоної планети.

Керівник лабораторії Мюррея та головний фахівець з обробки зображень Джей Діксон зазначає, що хоча він і його команда витратили шість років на цей проєкт, це стало можливо лише завдяки двом десятиліттям роботи, виконаної командою MRO. Цей апарат і його фотокамери були створені 20 років тому та продовжують виконувати вагому роботу, яка лежить в основі сотень, якщо не тисяч, неймовірних дослідницьких проєктів.

Раніше ми повідомляли про те, як Perseverance наблизився до відповіді на таємниці клімату та життя на Марсі.

За матеріалами Gizmodo.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine