Вчені наблизилися до відкриття дев’ятої планети Сонячної системи

Полювання на загадкову дев’яту планету триває. Нові дослідження виявили доволі переконливі статистичні докази існування такої планети, що обертається у Сонячній системі далеко за орбітою Нептуна. Таке оптимістичне твердження оголосив астроном Костянтин Богитін із Каліфорнійського технологічного інституту в інтерв’ю The Independent. Раніше вчений уже керував численними дослідженнями, спрямованими на пошук доказів існування дев’ятої планети.

Враження художника дев'ятої планети Сонячної системи
Уявлення художника про дев’яту планету Сонячної системи. Ілюстрація: NASA

У своєму останньому дослідженні Богитін та його команда прослідкували рух транснептунових об’єктів, таких як Плутон та Ерида. Дослідники проаналізували об’єкти, які раніше були ігноровані через їхній нестабільний рух, викликаний гравітацією Нептуна. Це ускладнювало інтерпретацію їхніх траєкторій, але дослідники вирішили не здаватися.

Дані були використані в симуляції та порівняні з відомими гравітаційними силами інших планет, зір та галактичним припливом із Чумацького Шляху. Було проведено дві групи симуляцій, одна з яких передбачала існування дев’ятої планети, а інша — ні.

«Попри похибки у спостереженнях, наші результати показують, що орбітальна структура цих об’єктів тісно пов’язана з передбаченнями моделі, що включає дев’яту планету», — пишуть дослідники.

Рух цих транснептунових об’єктів був би малоймовірним у випадку, коли дев’ятої планети не існувало. Втім, згідно з останніми даними, присутність планети краще узгоджується з наявними спостереженнями космосу.

Враження художника дев'ятої планети Сонячної системи.
Дев’ята планета Сонячної системи в уявленні художника. Ілюстрація: NASA

Відповідно до розрахунків, планета, яка відповідає характеристикам дев’ятої, має масу у п’ять разів більшу за Землю, а розташована на відстані 500 а.о. від Сонця. Це означає, що спостерігати її буде дуже складно. Але симуляції можуть допомогти виявити її присутність та місце розташування.

Проте астроном визнає, що переконливих доказів існування дев’ятої планети все ще зібрано недостатньо. Попередні спроби виявлення, вивчаючи її вплив на інші об’єкти Сонячної системи, були невдалими. Але поява потужних телескопів, зокрема обсерваторії Вери Рубін у Чилі, може допомогти розгадати загадку. Дослідники з нетерпінням чекають на результати майбутніх досліджень, сподіваючись перевірити свої припущення.

Раніше ми повідомляли про те, що в Сонячній системі залишилось єдине місце для пошуку дев’ятої планети.

За матеріалами sciencealert.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Американські сенатори вивчають фінансову ситуацію з космічним телескопом Chandra
Китайські астронавти повернулися на Землю після 6 місяців перебування в космосі
Смерть NEOWISE: телескоп NASA упав в Індійський океан
Зерна життя: вчені розкрили таємницю походження давнього зоряного пилу
Космічне світлове шоу: Hubble зазнімкував галактику з надновою
Селфі супутника виявило пошкодження, спричинене загадковим зіткненням
Жодного сліду: Hubble і James Webb не знайшли екзопланет біля Веги
Надпотужний джет чорної діри Центавра А досягає 94% від швидкості світла
Відновлення озонового шару Землі в 2024 році досягло річного максимуму
Супутник побачив результат цунамі в Гренландії