В Сонячній системі залишилось єдине місце для пошуку дев’ятої планети

Вчені продовжують пошук невловимої дев’ятої планети, також відомої як Планета Х, і нещодавно опубліковане дослідження в The Astronomical Journal, підтверджує це. Це гіпотетичний об’єкт, який, ймовірно, обертається на зовнішній орбіті Сонячної системи, далеко за межами орбіти карликової планети Плутон.

Planet X
Ілюстрація гіпотетичної дев’ятої планети Сонячної системи. Джерело: Live Science

Метою цього дослідження було звузити сферу пошуку можливого місця розташування Планети X, що, своєю чергою, може допомогти краще зрозуміти структуру та еволюцію нашої Сонячної системи.

Доктор Майк Браун, відомий астроном і провідний автор дослідження, зазначає: «Ми систематично намагаємося сканувати всі регіони неба, де, за нашими прогнозами, може перебувати Дев’ята планета. Використання даних Pan-STARRS дало змогу охопити найбільшу частину цих регіонів».

Pan-STARRS («Панорамний оглядовий телескоп і система швидкого реагування») — це спільна система астрономічних спостережень, розташована на Гаваях, що фінансується Військово-повітряними силами США. Вчені використали дані Data Release 2 (DR2) для звуження області можливого розташування дев’ятої планети, виключивши близько 78% попередніх кандидатів. Дослідники також надали нові оцінки для гіпотетичної відстані дев’ятої планети від Сонця та її маси — приблизно 500 а.о. та 6,6 земних мас.

Щодо подальшої наукової роботи Браун зазначає, що астрономічне дослідження LSST (Legacy Survey of Space and Time) є досить перспективним. Це дослідження яке наразі заплановане як 10-річна програма з вивчення південного неба. Воно проводитиметься в обсерваторії Вери Рубін у Чилі, яка зараз активно будується. Цілі LSST включають виявлення навколоземних астероїдів і малих планетних тіл Сонячної системи, дослідження глибокого космосу, властивостей темної матерії та темної енергії, а також еволюцію Чумацького Шляху. Звичайно, у плани входить пошук дев’ятої планети. Знайти цю невловиму планету важливо не тільки для розуміння власної Сонячної системи, а й для розширення нашого знання про планетарні системи загалом.

Раніше ми повідомляли про те, як у Сонячній системі все ще може ховатися дев’ята планета.

За матеріалами sciencealert.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine