Компанія EOSDA запустить перший супутник власного сузір’я, повністю створеного у межах групи проєктів Noosphere.
Супутник EOS SAT-1 вирушить у космос 3 січня в межах місії Transporter-6 компанії SpaceX. Цей апарат стане основою першої у світі орбітальної системи моніторингу сільськогосподарських і лісових угідь.
SpaceX запустить український супутник
Місія Transporter-6 стане черговим запуском SpaceX, під час якого на орбіту виведуть одразу 114 супутників різних компаній. Старт призначений на 16:56 за київським часом з космодрому на мисі Канаверал.
Для України найголовнішим із понад сотні апаратів стане EOS SAT-1. Він побудований українсько-південноафриканською компанією-виробником космічної оптики Dragonfly Aerospace й оснащений двома високоточними камерами DragonEye. Двигун супутника розробила українська компанія SETS (Space Electric Thruster Systems), а Flight Control Propulsion забезпечила 3D-друк деталей і виготовлення елементів корпуса. EOSDA, як глобальний провайдер супутникової аналітики, отримуватиме знімки з цього супутника для подальшої обробки та забезпечення своїх клієнтів якісними даними для прийняття обґрунтованих рішень в аграрному секторі. Усі перелічені компанії входять у групу проєктів Noosphere Макса Полякова.
Отже, українцям можна пишатися цим стартом. Усі охочі повболівати за успішність запуску зможуть його подивитися на Youtube-каналі RawSpaceVideos. Коментатором виступатиме Метт Голмс. Українську версію транслюватиме Хмаринка Science. Також трансляцію на своєму каналі вестиме SpaceX.
Що таке EOS SAT-1?
EOS SAT-1 — це супутник оптичного й інфрачервоного діапазону для спостереження за земною поверхнею. Маса апарата становить 178 кг, енергією його забезпечують сонячні батареї. Він перебуватиме на сонячно-синхронній орбіті, завдяки чому весь час зможе оглядати освітлену поверхню Землі.
Головним інструментом на борту супутника стане пара камер DragonEye. Разом вони забезпечують роздільну здатність 1,4 м. Кожна з них має 11 каналів передачі даних. Три з них передають інформацію у видимому діапазоні, два — у ближньому інфрачервоному, три — на межі цих двох діапазонів, і ще три є спеціальними.
Метою запуску EOS SAT-1 є створення першої у світі супутникової системи моніторингу, спеціально призначеної для сільського господарства. Раніше з цією метою використовувалися дані звичайних супутників дистанційного зондування — таких, як Sentinel. EOS Data Analytics та інші компанії отримували з них геопросторову інформацію.
Нові можливості в агробізнесі
«Цей запуск створює нові можливості супутників і змінює правила гри в агробізнесі. EOSDA тепер працюватиме з власними наборами даних, щоб надавати ще глибшу та точнішу інформацію своїм клієнтам і партнерам», — заявив генеральний директор EOS Data Analytics Артем Анісімов.
Нова система дозволить оцінювати стан полів кожні 5—7 днів і складати прогнози на майбутній врожай. Крім того, EOS Data Analytics отримає можливість моніторити стан лісів. До 2025 року в космос мають відправитися ще 6 подібних апаратів. Разом вони створять перше у світі супутникове угрупування сільськогосподарського призначення.
У EOS Data Analytics упевнені, що після того, як угрупування буде готове, вони зможуть спостерігати за площею 100% країн — головних постачальників агропродукції на світовому ринку. Щоденно відстежуватиметься територія площею 12 млн км².
Джерело: www.space.com, twitter.com/eos_da
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь:https://t.me/ustmagazine