Українські ракетомоделісти привезли золото з Кубка світу

Українські ракетомоделісти продовжують завойовувати медалі на Кубку світу із цього технічного виду спорту. З чергового етапу, що пройшов у Хорватії, вони привезли аж шість медалей, виступивши у чотирьох номінаціях із п’яти.

Українські ракетомоделісти привезли шість медалей з етапу кубку світу у Хорватії
Українські ракетомоделісти привезли шість медалей з етапу Кубка світу в Хорватії

Ракетомоделісти знову повернулися з медалями

Спортсмени-учасники збірної України з ракетомодельного спорту вибороли 1 золоту, 2 срібні та 3 бронзові медалі на етапі Кубка світу The 1st Grand Prix Arhitas у Хорватії. Змагання тривали з 1 по 3 вересня. Попри те, що Хорватія вперше приймала етап Кубка світу, змагання стали численними — в них взяли участь понад 70 спортсменів із 9 країн.

Раніше українські спортсмени вже видобували медалі з ракетомодельного спорту. Два місяці тому вони чудово показали себе в США, попри те, що через вторгнення росії та військовий стан не мали змоги повноцінно тренуватися.

Високий результат у Хорватії продовжив серію переможних виступів українських спортсменів-ракетомоделістів: у липні збірна України привезла з Чемпіонату світу у США 14 медалей, 6 з яких золоті. Загалом ці змагання стали вже 10 етапом Кубка світу в 2023 році. Цього разу Україну на змаганнях представили 11 спортсменів, які вийшли на подіум у 4 із 5 класів змагань.

Як і на попередніх етапах Кубків світу, наші спортсмени продемонстрували високі результати маючи обмаль льотної підготовки: тренування у реальних умовах відбувались лише у переддень змагань, оскільки в Україні діють обмеження на запуски у небо навіть спортивних моделей. Однак технічна майстерність та якісні, напрацьовані моделі, розроблені спортсменами власноруч, дозволили вибороти омріяні медалі.

Підготовка до запуску моделі ракети
Підготовка до пуску моделі ракети

Враження учасників змагань

«Від змагань залишилися гарні враження, адже нам вдалося продемонструвати всі навички української збірної на міжнародних змаганнях. Вдалі виступи та призові місця у 4 із 5 класів підтвердили, що  наші спортсмени показали високий рівень підготовки», — ділиться враженнями призер змагань у класі моделей ракет на реалістичність польотів (S7) серед юніорів Дубровний Михайло.

Наступний етап Кубка світу, в якому братиме участь команда українських спортсменів, відбудеться у Чехії, 23–24 вересня 2023 року. Крім змагань у Чехії, українці також виступатимуть на етапі Кубка світу у Словенії, який стане підсумковим у 2023 році.

«Залишилося 2 етапи Кубка світу, після чого, за підсумками цьогорічних змагань, будуть визначені спортсмени-переможці з ракетомодельного спорту. Ми маємо всі шанси розраховувати, що українські спортсмени увійдуть до числа переможців. Попереду Чехія та Словенія, де ми, безсумнівно, боротимемося за перемогу та підтвердимо високі результати попередніх етапів змагань», — розповів Денис Хміль, генеральний секретар Федерації ракетомодельного спорту України.

Які результати показали спортсмени?

Загалом у змаганнях українські спортсмени мають такі результати:

У класі S4A (моделі з прискорювачем на тривалість польоту):

• 3 місце: Труш Сергій (Ніжин)

У класі S8P (моделі ракетних планерів на тривалість польоту і точність посадки):

• 2 місце: Волканов Ігор (Дніпро, президент Федерації ракетомодельного спорту в Україні)
  • 3 місце: Радченко Олександр (Ніжин)