У NASA проблеми з розробкою нового скафандра: відео

Місія Artemis наразі активно розробляється заради повернення людства на Місяць. Ракета-носій SLS з орбітальним модулем Orion уже пройшла тестові випробування, і згодом відбудеться старт місії Artemis I. Хоча повернення людини на Місяць очікується не скоро, аерокосмічна адміністрація вже активно розробляє скафандри нового покоління для астронавтів. Але цей процес просувається доволі повільно через труднощі, що виникають перед інженерами. Про непростий процес розробки йдеться у відео.

«Скафандр — це, по суті, автономне середовище. Фактично, це мінікосмічний корабель, який щільно обмотується навколо людського тіла», — каже Дон Баркер, керівник відділу архітектури скафандра в NASA.

Небезпека на Місяці

Коли справа доходить до міжпланетних місій, найбільша проблема, з якою стикаються розробники скафандрів, полягає в тому, щоб зберегти мобільність костюма та водночас захистити користувача від небезпечного пилу. Баркер пояснює, що пил на Місяці відрізняється від земного.

«Місячний реголіт є дуже дрібнозернистим матеріалом. Під мікроскопом можна побачити, що він за розміром менше земної пилинки, але дуже гострий, як розбите скло. Через дрібнодисперсність місячний пил потрапляє усюди й становить загрозу для тканин людського організму, він може навіть травмувати», — пояснює Баркер.

Місячний скафандр
Місячний скафандр. Фото: NASA

NASA зазначає, що в той час як астронавтам місій Apollo пів століття тому ресурсу костюмів вистачало лише на кілька днів на Місяці, майбутні місії можуть тривати тижнями, місяцями або навіть роками. Тому костюми мають бути досить міцними, щоб витримувати тривалий вплив місячного пилу. Можливі рішення включають додавання спеціального захисного шару або системи для відштовхування пилу, хоча дослідження ще тривають.

Хто шиє костюми?

Минулого місяця NASA уклала контракти на розробку скафандрів з двома компаніями: Axiom Space з Техасу та Collins Aerospace з Північної Кароліни. Collins Aerospace співпрацює з Oceaneering і ILC Dover, що розробили скафандр, який використовували місячні астронавти, а також для виходів у відкритий космос за межами Міжнародної космічної станції (МКС) останніми роками.

Нові скафандри будуть використовуватися для місії Artemis III, яка має за мету доставити першу жінку та першого афроамериканця на поверхню Місяця до кінця цього десятиліття.

Нагадаємо, що раніше Northrop Grumman прагнув побудувати місячний автомобіль.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine