NASA не повторюватиме репетицію запуску SLS

Керівництво NASA вирішило не проводити повторної репетиції запуску ракети SLS. Це означає, що після огляду та усунення технічних несправностей інженери почнуть готувати надважкий носій до польоту на Місяць.

Мобильная пусковая платформа с ракетой SLS
Мобільна пускова платформа із ракетою SLS. Джерело: Michael Cain / Spaceflight Now / Coldlife Photography

Четверта за рахунком генеральна репетиція запуску SLS була проведена 20 червня (три попередні випробування відбулися у квітні, і не були доведені до кінця через різні проблеми). На цей раз інженерам вдалося повністю заправити ракету. На жаль, під час тесту не обійшлося і без чергової «ложки дьогтю», у вигляді нового витоку водню.

Однак оскільки сам по собі витік не був безпосередньою небезпекою для тесту, керівники випробування вирішили продовжити його, та провести репетицію передстартового відліку. Для цього вони «приховали» від наземних систем дані про витік. Як наслідок, випробування було доведене до моменту передачі управління бортовому комп’ютеру ракети, який зупинив передстартовий відлік. За словами інженерів, в цілому їм вдалося виконати близько 90% від усіх поставлених цілей.

Після аналізу результатів тесту, керівництво NASA прийняло рішення не проводити ще одну репетицію запуску SLS, та почати готувати носій до польоту на Місяць. Після ремонту негерметичного з’єднання, на неї буде встановлене корисне навантаження (крім корабля Orion вона виведе у космос цілу флотилію кубсатів), а також система аварійного припинення польоту, яка підірве ракету в разі втрати контролю.

За наявними даними, NASA сподівається здійснити запуск SLS вже у серпні. У зазначений період стартове вікно для польоту до Місяця буде відчинене з 26 липня по 10 серпня (за винятком 1, 2 та 6 серпня), а також з 23 серпня по 6 вересня (за винятком 30, 31 серпня та 1 вересня).

За матеріалами https://spaceflightnow.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine