«Тяньвень-1» сфотографував місце посадки ровера «Чжужун»

Китайське національне космічне управління (CNSA) опублікувало пару зображень, зроблених апаратом «Тяньвень-1», що знаходиться на ареоцентричній орбіті. Вони демонструють одну з ділянок Долини Утопія – великої низовини в північній півкулі Марса. Саме він був обраний в якості місця висадки ровера «Чжужун».

Зображення зліва було отримано ще до посадки «Чжужун». Зображення праворуч було зроблено 2 червня, через три тижні після висадки ровера. На ньому можна побачити ряд цікавих деталей. Найбільш примітною серед них є темний ореол з білими смугами у верхній правій частині кадру. Він утворився в результаті впливу двигунів спускової платформи на марсіанську поверхню.

Місце посадки ровера «Чжужун». Джерело: CNSA

Якщо придивитися, то в центрі області розбурханої двигунами можна побачити дві невеликі світлі точки. Це спускається платформа і сам ровер «Чжужун». Судячи з усього, на момент зйомки він не встиг піти на значну відстань від місця посадки.

Трохи південніше місця посадки знаходиться відстріляний гальмівний парашут і верхня частина капсули. І, нарешті, в лівому нижньому кутку ми можемо побачити білу точку. Це теплозахисний екран, що захистив «Чжужун» від впливу температур, які сягали 2000 ° C.

За матеріалами: http://www.xinhuanet.com