Нещодавно космічний телескоп TESS (Transiting Exoplanet Survey Satellite) відзначив першу річницю свого запуску. Аналіз зібраних апаратом даних вже призвів до відкриття низки нових світів в інших зоряних системах. Нещодавно їх список поповнився ще одним найменуванням. Телескопу вдалося знайти свою першу екзопланету розміром із Землю. Вона одержала позначення HD 21749c.
Екзопланета обертається навколо помаранчевого карлика, розташованого на відстані 53 світлових років від Сонця у сузір’ї Сітки. Його маса складає 70% сонячної. Під час спостережень TESS виявив ряд періодичних «провалів» на кривій блиску зорі, що відповідають транзиту по її диску супутника, розмір якого дорівнює 89% діаметра Землі. Вчені практично не сумніваються у тому, що це кам’янистий об’єкт.
HD 21749c навряд чи є перспективним місцем для пошуку позаземного життя. Орбіта планети проходить на невеликій відстані від центральної зорі, тому рівноважна температура її освітленої сторони повинна становити близько 427°C, що можна порівняти з максимальною температурою поверхні Меркурія. Екзопланета здійснює один оберт навколо світила всього за 8 днів.
Це вже друга екзопланета, знайдена в системі HD 21749. Раніше TESS виявив там об’єкт, радіус якого перевершує Земний у 2,8 раза, а маса у 23,2 раза. Вчені класифікували його як «Міні-Нептун». Такі тіла займають проміжне положення між кам’янистими суперземлями та крижаними гігантами, на кшталт Урана та Нептуна.
За матеріалами https://www.nasa.gov