Таємничі бозонні хмари допоможуть розгадати природу темної матерії

Пошук гравітаційних хвиль може допомогти вирішити ще одну глобальну загадку Всесвіту бозонні хмари. Вчені вважають, що ці міжзоряні хмари є одними з головних конкурентів темної матерії. Дослідники використовують такі потужні інструменти, як лазерна інтерферометрична гравітаційно-хвильова обсерваторія, а також Advanced Virgo та KAGRA, котрі виявляють гравітаційні хвилі, щоб визначити місцеперебування можливих бозонних хмар. Про це повідомляє Mesonstars із посиланням на публікацію Arxiv.org.

Бозонні хмари
Бозонні хмари є одними з головних кандидатів на темну матерію. Фото: Unsplash

Наразі нове велике міжнародне дослідження, проведене у співпраці LIGO-Virgo-KAGRA під керівництвом дослідників з Австралійського національного університету (ANU), пропонує ключ до розгадки надлегких субатомних частинок за допомогою пошуку гравітаційних хвиль, викликаних хмарами, що оточують чорні діри.

Космос для кожного

Магазин від Universe Space Tech

Журнал №1 2023 (189)

До товару

Бозонні хмари

Бозонні хмари є одними з головних кандидатів на темну матерію, що становить приблизно 26% усієї речовини у Всесвіті. Ці об’єкти складаються з надлегких субатомних частинок, які неможливо виявити на Землі. Ці частинки практично не взаємодіють зі звичайною (баріонною) матерією. Це дуже схоже на поведінку невловимої темної матерії.

Темна матерія речовина, яку не можна побачити у звичному нам розумінні. Вона не фіксується в жодному з діапазонів спектра, проте існує, оскільки впливає на об’єкти, які ми можемо спостерігати.

Распределение темной материи по Вселенной
Розподіл темної матерії по Всесвіту, згідно з результатами чисельного моделювання. Нове дослідження передбачає, що ефект темної матерії насправді може бути результатом відкритої форми гравітації. Зображення: Herschel/ESA

Дослідники пропонують детально вивчити гравітаційні хвилі, які можуть випромінювати бозонні хмари, щоб відстежити невловимі частки. Існує припущення, що чорні діри, котрі швидко обертаються, утримують величезну кількість бозонних частинок у своєму потужному гравітаційному полі, створюючи хмари. Це триває мільйони років і генерує гравітаційні хвилі, котрі поширюються у просторі.

Вчені поки що не виявили гравітаційних хвиль від бозонних хмар. Проте визначення їх за допомогою детекторів надасть важливі дані про темну матерію та покращить наше розуміння фізики частинок.

Нагадаємо, що темна матерія є однією з семи найбільших загадок Всесвіту. Раніше ми повідомляли про те, як астрономи вперше зареєстрували злиття чорної діри та нейтронної зорі.

Новини інших медіа
Механік-самоучка з Полтави розрахував політ Apollo 11 на Місяць? Розслідування. ВІДЕО
NASA відмовляється повірити у відкриття позаземного життя на планеті K2-18b
Астрономи знайшли «дволикі» білі карлики
K2-18b: найкращий кандидат на позаземне життя?
Всесвіт у долонях: Chandra створила 3D-моделі зір та наднових для друку
На світлину Google Earth випадково потрапив пролітаючий супутник Starlink від SpaceX
Антикітерський механізм для передбачення астрономічних явищ міг бути бракованим
Космічний радіодетектор може знайти темну матерію протягом 15 років
Жіночий екіпаж астронавток Blue Origin викликав несамовиту бурю ненависті
Невидимий ворог скарбів науки: хто викрадає вуглецеві секрети астероїдів