У період з 1 грудня 2020 року до 30 листопада 2022 року супутники Starlink виконали 26 037 маневрів ухилення на орбіті. Про це повідомив викладач Саутгемптонського університету Х’ю Льюїс, який займається дослідженнями в галузі космічної техніки та космічного сміття.
За словами Льюїса, зазначена цифра міститься у звіті, надісланому до SpaceX на адресу Федеральної комісії зі зв’язку США (FCC). Документ свідчить про те, що зараз супутники Starlink виконують 75 маневрів ухилення на день. Згідно із заявою SpaceX, апарати мають запас палива, достатній для здійснення 5 тисяч корекцій курсу (включаючи 350 маневрів орбітального ухилення) протягом терміну експлуатації. Втім, це стосується лише супутників першого покоління Starlink, які експлуатуються зараз. На цей момент невідомо, який саме запас палива будуть мати апарати наступного покоління.
У міру подальшого розгортання угруповання кількість маневрів ухилення неминуче зростатиме. За збереження нинішніх темпів до 2027 року воно перевищить показник один мільйон (при тисячі маневрів ухилення на день). Втім, Льюїс наголошує, що ці розрахунки ґрунтуються на екстраполяції наявних цифр. Якщо проводити оцінку, виходячи з кількості чинних супутників, цифра в мільйон ухилень буде пройдена до того моменту, коли розмір угруповання Starlink досягне 7500 — 8000 апаратів.
Дослідник також провів оцінку ймовірності зіткнення за участю одного зі Starlink у період з 2020 по 2022 рік у тому випадку, якби апарати взагалі не маневрували. За його розрахунками, вона становить не менше 22,9%.
Раніше ми розповідали про те, що Україні надішлють додаткові 10 тисяч терміналів Starlink.
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine