Україні погодили додаткові 10 тисяч терміналів Starlink

Міністр цифрової трансформації України Михайло Федоров оголосив, що понад 10 тисяч додаткових терміналів Starlink буде відправлено в Україну в найближчі місяці. Також він підтвердив, що питання щодо фінансування критично важливої ​​для країни послуги супутникового Інтернету вже вирішене. Оплату терміналів розділять між собою уряди кількох країн Європейського Союзу. Про це він розповів у інтерв’ю Bloomberg.

Термінали Starlink
Термінали Starlink допомагають українським військовим і звичайним громадянам залишатись на зв’язку. Фото: The Wall Street Journal

Федоров публічно не вказав, які саме уряди беруть участь у виплатах. Але підтвердив, що наразі немає жодного контракту на поставку наступної партії, тому Україні потрібно буде знайти додаткове фінансування до весни 2023 року.

«SpaceX і Маск швидко реагують на проблеми і допомагають нам. Ілон Маск запевнив нас, що продовжуватиме підтримувати Україну. Коли у нас на довгий час зникло світло після потужних атак, я надіслав Маску повідомлення, й він миттєво відреагував і зробив деякі кроки назустріч. Він розуміє ситуацію», — сказав Федоров, натякаючи на атаки Росії на енергетичну інфраструктуру України.

Віце-прем'єр-міністр України Михайло Федоров
Віце-прем’єр-міністр України Михайло Федоров заявив, що антени Starlink будуть розміщені в місцях, де українці зможуть отримати безперебійний доступ до електроенергії, опалення та Інтернету. Зображення: Bloomberg

Спочатку Ілон Маск погодився, що його компанія продовжить фінансувати термінали Starlink. Але після того, як уряд США відмовився сплачувати існуючі інтернет-послуги та додаткові термінали, надіслані в Україну, керівник SpaceX заявив, що Starlink втрачає близько 20 млн доларів на місяць на підтримку послуг нашій країні.

Відтоді SpaceX анонсувала Starshield — нову державну послугу, що надає захищену супутникову мережу, а також підвищила ціни на супутникові термінали та послуги Starlink в Україні після початкової знижки в серпні, щоб «адаптуватися під умови місцевого ринку».

Раніше ми повідомляли про те, як SpaceX анонсувала пряме під’єднання смартфонів до супутників Starlink.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine