SpaceX створив на основі Starlink сервіс для захисту державних установ

SpaceX тихо та скромно оголосила на своєму вебсайті про нову державну послугу — Starshield. За словами компанії, сервіс пропонує захищену супутникову мережу для державних установ. Таким чином, Starshield буде розповсюджуватись паралельно з інтернет-сервісом Starlink для пересічних користувачів.

Логотип сервісу Starshield
Логотип сервісу Starshield

Анонс Starshield став результатом роботи, яку SpaceX уже виконала з урядами США та інших країн світу. У серпні SpaceX підписала угоду на 2 млн доларів із ВПС США щодо надання супутникового доступу до Інтернету. Також Starlink виявився вирішальним для забезпечення безперебійного зв’язку в Україні після повномасштабного вторгнення росії. Минулого місяця Пентагон заявив, що вже тестує під’єднання Starlink в Арктиці, що розглядається як потенційний спосіб надійного зв’язку для ВМС США, повідомляє Bloomberg.

Starshield пропонується у трьох послугах: спостереженні за Землею, зв’язку та відправленні корисного вантажу в космос. SpaceX каже, що Starlink уже розгорнув наскрізне шифрування даних користувачів, але Starshield має додатковий захист високого рівня, який може задовольнити найвищі державні вимоги. Однак точні можливості та масштаби мережі детально вказані не були.

Starshield
Starshield включає навіть відправлення корисного вантажу в космос на ракетах SpaceX

Інші заявлені функції включають використання міжсупутникового лазерного комунікаційного термінала, який дозволить апаратному забезпеченню SpaceX спілкуватися з супутниками-партнерами та функціонувати як частина однієї мережі.

Starlink спочатку пропонувався як спосіб отримати доступ до Інтернету в найвіддаленіших місцях, де немає навіть покриття мобільними мережами. Тепер сервіс пропонується у комерційних літаках, наземному транспорті чи електромобілях Tesla, а сьогодні черга дійшла до урядових установ. Імовірно, такий масштаб та швидкість розгортання скеровані на те, щоб досягти мети доходів у понад 30 млрд доларів на супутниковому під’єднанні до Інтернету до 2025 року.

Раніше ми повідомляли про те, як SpaceX запроваджує обмеження інтернет-трафіку через Starlink.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine