Starlink запрацює у транспорті

SpaceX збирається запровадити свій інтернет-сервіс Starlink для рухомих транспортних засобів. Починаючи з грудня 2022 року користувачі сервісу зможуть під’єднатися до супутникового інтернет-сервісу Ілона Маска у найвіддаленіших місцях, їдучи автомагістраллю, де не ловить навіть стільниковий зв’язок.

У травні цього року SpaceX запустила свою послугу Starlink-for-RVs. Вона також пропонувала доступ до Інтернету для транспортних засобів, але за умови, якщо автомобіль буде припаркований під час використання. Новий анонс робить послугу супутникового зв’язку на крок далі, забезпечуючи під’єднання під час руху транспортного засобу.

«Завдяки широкому полю огляду та розширеним можливостям GPS високопродуктивна система Starlink може під’єднуватися до більшої кількості супутників, забезпечуючи стабільний зв’язок на ходу», — пояснює SpaceX на своєму вебсайті.

Але ціна за таке задоволення буде недешевою. У той час як Starlink для стаціонарних транспортних засобів коштує 599 доларів США за стандартну супутникову антену, для послуги RV-in-motion потрібна плоска високоефективна антена Starlink вартістю 2500 доларів. Щомісячна плата становитиме 135 доларів. Карту покриття та доступність можна дізнатись на офіційному сайті.

Космічний флот Starlink

Starlink працює за допомогою малих супутників, запущених SpaceX на навколоземну орбіту. Наразі «космічний флот» компанії налічує понад 2000 супутників, які перебувають у космосі, причому щомісяця додаються нові. Станом на травень 2022 року сервіс має 400 тисяч клієнтів у 36 країнах, включаючи Україну.

Керівник SpaceX Ілон Маск заявив, що його інтернет-сервіс має потенціал генерувати до 50 млрд доларів щорічного доходу, якщо компанії вдасться захопити хоча б кілька відсотків світового телекомунікаційного ринку в найближчі роки.

Раніше ми повідомляли про те, як приватні космічні компанії назавжди змінили вигляд бойових дій.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Випадкова знахідка підтвердила одну з давніх теорій раннього Всесвіту
Вчені відкрили землеподібну планету на відстані 55 світлових років від нас
Телескоп Chandra шукатиме життя біля найближчих до нас зір
Повернення Starliner на Землю затримується ще на чотири дні
Новий трюк для старого телескопа: Hubble відновив наукові спостереження
В уламку скелі знайшли матеріал із протопланетного диска часів формування Сонячної системи
Кожен із нас — центр Всесвіту: парадокс розширення космосу
Молоді зорі кружляють навколо чорної діри, наче рій бджіл
На краю стародавнього кратера: LRO зазнімкував місце посадки місії «Чан’е-6»
Астронавт відмовився виходити у відкритий космос через «незручний скафандр»