SpaceX підвищила ціни користувачам Starlink в Україні

Ціна на супутниковий термінал Starlink в Україні зросла майже вдвічі, згідно зі звітом Financial Times. Трапилось це внаслідок збільшення попиту на супутниковий інтернет від SpaceX та цілеспрямованих атак росії на електромережу країни, які спричинили збій комунікаційних мереж. 

Вартість терміналів та послуг Starlink в Україні зросте
Вартість терміналів та послуг Starlink в Україні зросте. Фото: Unsplash

Вартість терміналів Starlink в Україні планується збільшити з $385 до приблизно $700. Щомісячна підписка, необхідна для користування послугою, також зросте з 60 до 75 доларів, починаючи з 29 грудня, згідно з електронними листами, які надіслала українським клієнтам Starlink. Хоча це все ще дешевше, ніж початкова ставка 100 доларів, яка була знижена ще в серпні, щоб адаптуватись до умов місцевого ринку. Для порівняння: у США антена Starlink коштує 599 доларів разом із щомісячною передплатою 110 доларів. 

Financial Times також вказує, що ціни зросли для окремих користувачів у Польщі, але залишаються незмінними в більшій частині Європи. 

Життєво необхідний Starlink 

Підтримка супутникового сервісу була активована в Україні після прямого запиту до генерального директора SpaceX Ілона Маска через кілька днів після того, як росія вдерлася в країну 24 лютого. Відтоді українські військові використовували подаровані блоки Starlink для підтримки зв’язку в районах, де мобільні мережі були недоступні. 

Наразі Україна намагається відновити послуги, що припинилися внаслідок російських бомбардувань по енергетичній інфраструктурі країни, й це вплинуло на місцеві мережі мобільного та інтернет-зв’язку. Оскільки Starlink використовує пряме супутникове з’єднання для передачі сигналу, на нього не впливають атаки, що дуже допомагає людям у звільнених від російської окупації регіонах, а також у містах, де досі не відновили дротові мережі. Це своєю чергою збільшило попит на Starlink по всій країні за останні тижні. 

Підвищення ціни може бути планом з відшкодування коштів через втрати, які SpaceX понесла через фінансування терміналів Starlink, відправлених в Україну. Компанія попросила Пентагон оплатити додаткові термінали Starlink для України ще у вересні, а також оплатити поточні витрати. За словами Ілона Маска, SpaceX втрачає близько 20 млн доларів на місяць через підтримку послуги для України. Пізніше Маск відмовився від цього запиту, пообіцявши продовжувати фінансувати послугу супутникового інтернету в Україні, навіть із ризиком втратити гроші. 

Раніше ми повідомляли про те, як SpaceX запроваджує обмеження інтернет-трафіку через Starlink

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі! 

Приєднуйтесь:https://t.me/ustmagazine