Ракета з супутниками EOS SAT-1 та  PolyITAN-HP-30 стартувала!

Ракета Falcon 9 успішно стартувала з мису Канаверал у межах місії Transporter-6. Серед супутників, що перебувають на її борту, є EOS SAT-1, створений групою компаній Макса Полякова, та PolyITAN-HP-30, зібраний у КПІ.

EOS SAT-1
EOS SAT-1

Місія Transporter-6 успішно стартувала

Ракета Falcon 9 компанії SpaceX здійснила перший старт 2023 року з космодрому на мисі Канаверал. 3 січня о 16:56 за київським часом розпочалася місія Transporter-6. Старт відбувся успішно. Перший ступінь уже повернувся на Землю і здійснив кероване приземлення.

Ракета продовжує свій політ. Загалом упродовж наступних 1,5 год. від неї мають відділитися та вийти на цільові орбіти 114 апаратів, створених у різних країнах. Два з них пов’язані з Україною, і за їхньою долею ми стежимо особливо уважно.

EOS SAT-1

EOS SAT-1 відділятиметься від носія останнім. Це супутник, створений Dragonfly Aerospace на замовлення EOS Data Analytics. Обидві компанії входять до групи Noosphere, засновником якої є український підприємець Макс Поляков.

У проєкті також брали участь Space Electric Thruster Systems та Flight Control Propulsion, які теж входять до цієї групи. Метою такої кооперації було створення апарата, здатного спостерігати за поверхнею Землі в оптичному та близькому інфрачервоному діапазонах.

EOS SAT-1 має стати початковою ланкою першого у світі супутникового угрупування, спеціально призначеного для розв’язання проблем аграріїв. Його 11 каналів передачі інформації дозволять аналізувати стан полів та лісових масивів.

PolyITAN-HP-30

Інший український сателіт PolyITAN-HP-30 належить до категорії наносупутників. Його розробили фахівці з Національного технічного університету України «Київський політехнічний інститут імені Ігоря Сікорського».

Супутник являє собою два кубсати, з’єднаних разом. Основною метою його створення було випробування в умовах космосу технології теплових труб для забезпечення терморегуляції космічних апаратів.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Американські сенатори вивчають фінансову ситуацію з космічним телескопом Chandra
Китайські астронавти повернулися на Землю після 6 місяців перебування в космосі
Смерть NEOWISE: телескоп NASA упав в Індійський океан
Зерна життя: вчені розкрили таємницю походження давнього зоряного пилу
Космічне світлове шоу: Hubble зазнімкував галактику з надновою
Селфі супутника виявило пошкодження, спричинене загадковим зіткненням
Жодного сліду: Hubble і James Webb не знайшли екзопланет біля Веги
Надпотужний джет чорної діри Центавра А досягає 94% від швидкості світла
Відновлення озонового шару Землі в 2024 році досягло річного максимуму
Супутник побачив результат цунамі в Гренландії