Запуск супутників часто відкриває нові перспективи. Новий апарат, створений консорціумом європейських компаній і агентств, дозволяє інакше поглянути на одне з найпотужніших і швидкоплинних природних явищ — блискавку.
Супутник Meteostat Third Generation (MTG) був запущений ще в грудні, й насправді містить не один, а два нові інструменти для отримання зображень. Гнучкий комбінований тепловізор створює кришталево чисті зображення, які можна об’єднати у цікаві відеоролики — перші з них були випущені у квітні.
Але нещодавно команда ESA та Європейської організації з експлуатації метеорологічних супутників (Eumetsat) опублікувала серію зображень з іншого датчика MTG — Lightning. Результати включають неймовірні стоп-кадри, які потім об’єднуються у ще неймовірніше відео.
Сам тепловізор складається з чотирьох різних камер. Разом вони охоплюють Європу, Африку, Близький Схід і частину Південної Америки з висоти близько 36 тис. км. Таким чином покривається понад 84% земної поверхні. Кожна камера може робити 1000 знімків на секунду, що дозволяє побачити навіть найкоротші спалахи блискавок.
Магія справді відбувається, коли MTG поєднує дані з Lightning із даними гнучкого комбінованого тепловізора. Завдяки цим двом потужним інструментам можна створити справді цікаві кадри. Крім того, що ці дані просто приємні для перегляду, вони також можуть бути використані для наукових та метеорологічних цілей. Тепер набагато легше відстежувати шторми та попереджати регіони, яким може загрожувати негода. З часом ці погодні моделі також стануть чіткішими, що дозволить метеорологам точніше прогнозувати розвиток грозових фронтів.
Але поки що це лише початок подорожі MTG. Попри те, що він випускає ці дивовижні зображення, технічно він все ще перебуває на стадії введення в експлуатацію. Повноцінне розгортання планується на початку 2024 року. Ще більше вражає те, що він планує працювати понад 20 років, надаючи ці дані про сильні шторми та погодні умови.
Раніше ми повідомляли про те, як ESA готується звести з орбіти метеосупутник.