Найсучасніший супутник погоди надіслав надчітке зображення Землі з космосу

Нещодавно запущений метеорологічний супутник надіслав своє перше зображення Землі з космосу, яке показує нашу планету в неймовірно чітких деталях. European Meteosat Third Generation Imager-1 був запущений у грудні минулого року з метою моніторингу погодних умов над Європою та Африкою. Свіжу світлину найсучасніший супутник зробив з висоти 36 тис. км над поверхнею Землі.

European Meteosat Third Generation Imager-1
Перше зображення повного диска Землі від European Meteosat Third Generation Imager-1 показує найвищий рівень деталізації погоди над Європою та Африкою з висоти 36 тис. км над Землею, який раніше був неможливий. Фото: ESA

Зображення було зроблено за допомогою інструменту з високою роздільною здатністю Flexible Combined Imager у березні 2023 року. На світлині помітно області хмарного та ясного неба, які можна побачити над Атлантичним океаном, а також над європейськими та африканськими масивами суші.

Інструменти на Meteosat (MTG) мають більшу роздільну здатність, ніж попередні, оскільки цей є першим із нового покоління європейських метеорологічних супутників. Завдяки вищій роздільній здатності вчені можуть точніше відстежувати погодні особливості, а також бачити в деталях те, як погодні системи рухаються в цій частині земної кулі. За словами команди MTG, це допоможе прогнозувати погоду та боротися з екстремальними погодними умовами, такими як урагани.

Meteosat
Анімація із зображень Meteosat третього покоління Imager-1 над Європою була створена на основі даних за один день. MTG-I1 створює зображення повного земного диска кожні 10 хвилин. Авторство: ESA

«Це дивовижне зображення дає нам велику впевненість у тому, що система MTG стане провісником нової ери у прогнозуванні суворих погодних явищ», — пояснив Філ Еванс, генеральний директор європейського агентства супутникового моніторингу погоди Eumetsat.

Третя ера супутникової метеорології

European Meteosat Third Generation Imager-1 є першим із шести супутників, які згодом створять повну систему MTG, яка надаватиме важливі дані для короткострокового та раннього виявлення потенційних екстремальних погодних явищ протягом наступних 20 років.

European Meteosat Third Generation Imager-1
European Meteosat Third Generation Imager-1

Супутники зондування MTG-S — перші для Meteosat — матимуть інфрачервоний ехолот і ультрафіолетовий видимий ближній інфрачервоний спектрометр. Відстежуючи атмосферну нестабільність у трьох вимірах, ехолот нового покоління робить великий крок вперед у ранніх попередженнях про сильні грози та, як очікується, надасть унікальну інформацію з геостаціонарної орбіти про стан озонового шару, вмісту окису вуглецю та вулканічного попелу в атмосфері.

Дані із супутника також допоможуть Всесвітній метеорологічній організації моніторити зміни клімату в довгостроковій перспективі.

Раніше ми повідомляли про те, як cупутник помітив у хмарах «послання людству».

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Як у ранній Сонячній системі були розподілені метали
Земна атмосфера здатна захистити нас від близького спалаху наднової
Вони серед нас: вчені Гарварду припускають, що прибульці маскуються під людей
NASA витратить 19,5 млн доларів на запуск фальшивої зірки
Марсохід Perseverance доїхав до Світлого янгола
Подорож до Марса ціною нирок: організм людини не витримає міжпланетний переліт
В Англії екоактивісти облили фарбою стародавню обсерваторію
Кратери та іржа: TGO зазнімкував багату на метали ділянку на Марсі
Темою міжнародного хакатону NASA у 2024 році стане Сонце
Червоні та коричневі карлики: Дуже Великий телескоп знайшов приховані супутники яскравих зір