Суперкомп’ютер змоделював Всесвіт від Великого вибуху до наших днів

Міжнародна група вчених створила найточнішу на сьогодні модель Всесвіту. Використовуючи суперкомп’ютери, була відтворена історія всього Всесвіту: від Великого вибуху до наших днів.

universe-simulation
Моделювання SIBELIUS-DARK допоможе відповісти на питання космології

Проєкт під назвою SIBELIUS-DARK створив віртуальний Всесвіт. Його розміри становлять 600 млн світлових років у діаметрі, включаючи 130 млрд змодельованих частинок. Віртуальний світ був створений за допомогою суперкомп’ютера DiRAC COSmology MAchine (COSMA) Даремського університету. Симуляція була заснована на моделі, яка називається «моделлю холодної темної матерії», що є стандартною у космології.

Модель холодної темної матерії

«Моделювання розкриває наслідки законів фізики, що діють на темну матерію та міжзоряний газ протягом 13,7 млрд років існування нашого Всесвіту», — пояснює вчений Карлос Френк із Даремського університету.

Всесвіт
У самому центрі моделювання Всесвіту розташована галактика Чумацький Шлях і наша найближча масивна сусідка — галактика Андромеди, відома як M31

Дослідники працювали над симуляцією, використовуючи алгоритми, що відтворювали нашу локальну область Всесвіту. Причому у центрі її помістили Землю. Потім навколо неї почали формувати область, що тягнеться на 600 млн світлових років. До неї включені найближчі галактики, на кшталт Туманності Андромеди.

«Цей проєкт справді новаторський. Ці симуляції демонструють, що стандартна модель холодної темної матерії може утворювати всі галактики, які ми бачимо в нашому районі. Це дуже важливий тест для моделі. Симуляція допоможе нам краще зрозуміти еволюцію всього Всесвіту», — каже співавтор дослідження Матьє Шаллер із Лейденського університету.

На крок ближче до розуміння Всесвіту

Наразі дослідники хочуть використовувати цю модель для подальшого тестування космологічних моделей. Вчені сподіваються краще зрозуміти, як Всесвіт став таким, яким він є.

«Моделюючи Всесвіт таким, яким ми його бачимо, ми стаємо на крок ближче до розуміння природи нашого космосу. Цей проєкт забезпечує важливий міст між десятиліттями теорії та астрономічними спостереженнями», — сказав провідний автор Стюарт Макалпайн з університету Гельсінкі.

Дослідження опубліковане у журналі Monthly Notices of the Royal Astronomical Society.

Нагадаємо, що раніше ми розповідали, як частинка Бога запобігла руйнуванню нашого Всесвіту.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Апарат NASA неконтрольовано обертається після пошкодження сонячного вітрила
Що може розповісти про еволюцію світил дослідження зоряного скупчення?
Лід і вогонь: супутник сфотографував найпівденніший вулкан у світі
Астрономи знайшли на небі Темного Вовка
Захоплива панорама: Perseverance вперше побачив кратер Єзеро з висоти
Телескопи James Webb і Hubble вивчили «моторошну» пару галактик
Штучний інтелект навчили розуміти роботи астрономів минулого
Як турбулентність прискорює народження зір
Вихід із космічних перегонів: Boeing шукає покупців для провального Starliner
Два дні до кінця: телескоп NASA впаде на Землю на початку листопада