Місія DAVINCI (Deep Atmosphere Venus Investigation of Noble Gass, Chemistry, and Imaging), запуск якої намічений на 2029 рік, спрямована на вивчення атмосферно-кліматичної системи Венери та покликана пролити світло на загадки «палаючої» планети. Це перша місія до Ранкової зорі, в якій будуть використовуватися як проліт космічним апаратом планети, так і зонд, що спускатиметься на її поверхню.
Особливістю місії є те, що зонд буде оснащений мініатюрним датчиком — приладом Venus Oxygen Fugacity (VfOx). Його встановлять ззовні корпусу апарата, який увійде в атмосферу Венери. Згідно з заявою NASA, датчик буде спроєктований, побудований і протестований студентами в межах спільного експерименту. Навіть більше, експлуатуватиметься він теж студентами.
Venus Oxygen Fugacity
Датчик VfOx діаметром менш ніж 1 см виготовлений із кераміки, що дозволить йому вижити в пекельній атмосфері Венери. Кераміка стійка до змін температури, а це означає, що зонд зможе деякий час працювати навіть на розпеченій поверхні планети, де температура досить висока, щоб розплавити свинець.
В межах місії DAVINCI студентський експеримент спрямований на навчання та підготовку випускників спеціальностей планетних наук та інженерних навичок у реальних умовах. Студенти аналізуватимуть дані, які VfOx повертатиме з Венери, та працюватимуть з науковою групою DAVINCI над іншими видами діяльності, пов’язаними з місією.
Програма місії DAVINCI
Космічний апарат здійснить два прольоти Венери, перш ніж 200-кілограмовий зонд порине в щільну атмосферу планети приблизно через два роки після запуску. Очікується, що він проведе дослідження хмар та поглинання ультрафіолету на денній стороні Венери, а також виміряє тепло, що походить від її поверхні на нічному боці. Він також аналізуватиме атмосферні гази, роблячи знімки в міру спуску в гористу місцевість, відому як Альфа-Регіо.
Ви також можете прочитати нашу статтю про те, як були отримані фотографії з поверхні Венери.
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine