Стартап GuardianSat отримав грант на реалізацію захисту супутників від космічного сміття

Стартап GuardianSat отримав від Американського наукового фонду грант на реалізацію технології, яка дозволить супутникам захиститися від космічного сміття. Обладнання дозволяє в автономному режимі сканувати навколишнє середовище і здійснювати маневри ухиляння.

Стартап захистить супутники від космічного сміття
Стартап захистить супутники від космічного сміття. Джерело: news.mit.edu

Космічний стартап отримав фінансування

12 жовтня стартап GuardianSat оголосив про отримання гранту від Американського національного наукового фонду Seed Fund на реалізацію технології захисту супутників від зіткнення з космічним сміттям. Загальна його сума складає 273 тис. доларів США. Крім того, очікується, що компанія отримає технічну підтримку від Aerospace Corp.

Загалом Seed Fund інвестує у різні перспективні наукові проєкти до 200 млн доларів на рік. GuardianSat, вочевидь, зацікавив їх тим, що у нього вже є готове технічне рішення. Компанія була створена 2020 року в штаті Делавер. Один із її засновників, Роберт Бріскман, навіть уже отримав патент на засоби запобігання зіткненню.

«Наше запатентоване рішення призначене для супутників на високій навколоземній орбіті, — сказав Г’юї Вайче, керівник досліджень GuardianSat. — Буде підсистема для виявлення орбітального сміття, відстеження потенційних загроз зіткнень і автономного коригування курсу супутника для запобігання аварій».

Як ухилитися від сміття у космосі

Ідея, яку пропонують GuardianSat, не така складна, як здається. Її ключовий елемент — засоби раннього виявлення загрози, які розміщуватимуться безпосередньо на супутнику. GuardianSat із цією метою пропонує використовувати мультиспектральні датчики. Камери, що працюють у широкому діапазоні хвиль, дозволять заздалегідь визначати не лише небезпечний об’єкт, але і його характеристики.

Крім того, технологія містить систему взаємодії з рушійною установкою апарата. Вона в автоматичному режимі подаватиме команду на здійснення маневру ухилення, а після того, як небезпека мине, посилатиме другий сигнал. Він ініціюватиме маневр, який повертатиме супутник на цільову орбіту.

Крім того, як запевняють у GuardianSat, ця технологія є лише допоміжною у системі захисту супутників, яку вони розробляють. Основна буде заснована на використанні лазерного радара та радіохвиль для точнішого запобігання небажаним зустрічам.

За матеріалами spacenews.com.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine