Китайський стартап випробував «мініатюрний Starship»

Китайський стартап Space Epoch провів випробовування паливного бака, призначеного для ракети багаторазового використання. Через схожість концепції з проєктом SpaceX його називають «мініатюрний Starship».

Вогневі випробування
Вогневі випробування. Джерело: Spacenews.com

Китайський «мініатюрний Starship» пройшов випробування

В той час, як компанія SpaceX наближається до свого першого запуску корабля багаторазового використовування Starship, в Китаї випробовують конструкцію, при створенні якої явно надихалися саме ним. Стартап Space Epoch, який базується у Пекіні, оголосив про завершення наземних випробувань паливного бака, призначеного для їхнього власної ракети, яку можна буде використовувати повторно.

Бак, який дуже схожий на мініатюрний Starsip також виготовлено з нержавіючої сталі й має діаметр 4,2 м. Він оснащений метан-рідкокисневим двигуном Longyun-70 виробництва компанії «Ціньчжоу Юньян». Випробування проводилися на полігоні у провінції Аньхой.

Статичні вогневі випробування являли собою запалювання, перезапуск двигуна, а також підпал при низькому рівні палива. Усі вони завершилися успішно. Ці випробування є лише частиною підготовки до запуску самого корабля, який має позначення XZH-1 D1. Він буде мати висоту 64 м та виводитиме 6,5 тонн корисного вантажу на орбіту висотою 1100 км.

Китайська багаторазова ракета

«Ціньчжоу Юньян» заявляють, що ракету можна буде запускати повторно до 20 разів. Перший суборбітальний політ планується здійснити вже 2023 року. А за якийсь час після того ця сама ракета має бути використана вдруге.

Компанію була заснована 2017 року. Вона вже встигла стати відомою як постачальник двигунів для ракети Darwin-1, яку розробляє китайський стартап Rocket Pi. А зараз стало відомо, що двигуни від «Ціньчжоу Юньян» хоче використовувати й державна корпорація SAST, яка є підрозділом головного китайського космічного підрядника СAST.

Тож компанія серйозно розраховує стати одним із найголовніших гравців китайської космічної галузі. Цілком можливо, що їй у цьому допоможе саме «мініатюрний Starship». Або ж це буде якийсь інший із численних космічних проєктів Піднебесної.

За матеріалами Spacenews.com.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine