Старт місячної ракети SLS відбудеться не раніше літа

Інженери NASA повідомили, що виправлення всіх несправностей, які виявлені у місячній ракеті SLS, займе тижні. Тож навряд чи її старт відбудеться раніше середини літа.

Старт SLS відкладається
Старт SLS відкладається. Джерело: Рhys.org

Старт відкладається до літа

У понеділок, 18 квітня, інженери NASA оголосили, що встигнути підготувати до пуску місячну ракету Space Lunch System (SLS) до стартового вікна, яке відкриється на початку червня, буде дуже складно. Тому більш реальними є строки старту з кінця червня до середини липня.

Увесь минулий місяць ракета SLS, що має розміри 30-поверхового хмарочоса, провела на стартовому майданчику. Інженери перевіряли її системи в умовах, наближених до реальної підготовки до пуску. Однак у процесі були виявлені серйозні негаразди, які не дозволили довести тести до позначки «10 секунд до старту», як це планувалося.

Зокрема, було виявлено протікання палива з баків. Внаслідок цього заправити носій повністю так і не вдалося. У п’ятницю, 15 квітня, ракету почали повільно закатувати у збиральний цех для проведення ремонтних робіт.

Коли насправді запустять SLS

Відновлення роботи усіх систем ракети — не таке просте завдання, як здається. Носій проведе в ангарі кілька тижнів, тож надія на його запуск у травневе стартове вікно остаточно випарувалася. Але й після ремонту запуску не буде.

Замість цього SLS знову викотять на старт і почнуть виконувати перевірку, яку не вдалося провести у березні — квітні. І знову можуть виникнути якісь проблеми. За словами керівництва NASA, це може повторюватися ще 5—6 разів.

Однак лишається незрозумілим, як така ситуація стикується з планами NASA вже 2024 року запустити на Місяць першу пілотовану місію, а 2025-го — здійснити посадку на супутник Землі. Адже навіть поточна тестова місія цього року ще може і не стартувати.

За матеріалами Рhys.org

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтесь: https://t.me/ustmagazine

Місячну базу може захистити від уламків кам’яна стіна
Як виявити діпфейки: астрономи пропонують шукати відблиск зірок в очах
Космічний корабель Starliner розгледіли у телескоп під час стикування з МКС: фото
12 світлових років від Землі: James Webb зазнімкував екзопланету біля близької зорі
Наступний удар буде останнім: мікрометеороїд пробив корпус космічного телескопа вартістю 800 млн доларів
Китайський зонд знайшов воду на Місяці
Минула неділя виявилася найспекотнішим днем в історії Землі
Як від Землі до Місяця: астрофотограф зазнімкував величезний протуберанець
Зображення від українського аматора стало фото дня у NASA
«Зрізати шлях» до Венери: JUICE готується до історичного подвійного прольоту Місяця та Землі