Starship прогрів двигуни перед злетом: відео

Доки SpaceX продовжує чекати на «зелене світло» від Федерального управління цивільної авіації США (FAA) для другого випробувального польоту своєї потужної ракети Super Heavy, компанія вирішила не гаяти часу та провела наземний випробувальний запуск верхнього ступеня ракети, який має назву Starship.

Прототип SpaceX Ship 24 Starship проводить випробування шести двигунів Raptor
Starship проводить випробування двигунів Raptor. Фото: SpaceX

Цей випробувальний запуск зафіксований на відео, що показує, як один із шести потужних двигунів Raptor Starship працював протягом шести секунд. Ця подія відбулася на об’єкті SpaceX, розташованому в Бока-Чика (штат Техас). Варто зазначити, що саме тут у квітні відбувся перший пуск ракети-носія Super Heavy (або Booster 9) і Starship. На жаль, він завершився невдачею — ракета вибухнула через кілька хвилин після старту.

SpaceX дуже розраховує на другий пуск, який стане кроком у майбутнє. І це попри фіаско попередньої спроби. Наразі Super Heavy належить до найпотужніших ракет, які коли-небудь були побудовані, зі стартовою тягою приблизно 7000 тонн, що майже вдвічі перевищує потужність ракети NASA Space Launch System, яка здійснила свій перший політ на Місяць у листопаді минулого року.

Варто зауважити, що Starship, верхній ступінь цієї потужної ракети, призначений для багаторазового використання. Це робить його двигуни Raptor ключовими для здійснення контрольованого спуску з орбіти навіть у тому випадку, якщо він повертається на Землю або здійснює посадку на іншому небесному тілі. Наприклад, NASA має намір використовувати модифіковану версію Starship для доправлення двох астронавтів на Місяць, і це може статися вже у 2025 році. Однак для досягнення цієї мети потрібно успішно завершити багато інших випробувань та підготовчих робіт.

Після невдалого випробувального польоту, що стався у квітні, FAA висунуло вимогу SpaceX провести 63 коригувальних заходів перед другим випробувальним польотом. Попри те, що SpaceX заявляє про готовність до пуску, офіційний дозвіл на політ ще не був отриманий від FAA. Отже, залишається чекати на наступний розділ у захопливій історії розвитку космічних досліджень та подорожей на інші планети.

Раніше ми повідомляли про те, як новий Starship став найвищою ракетою в історії.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine