Новий Starship став найвищою ракетою в історії

Компанія SpaceX успішно поєднала прототип космічного корабля Starship S25 із прискорювачем Super Heavy B9. Їхній запуск може відбутися вже найближчими тижнями.

Складання Starship провели на стартовому майданчику випробувального комплексу SpaceX, розташованого неподалік від техаського селища Бока-Чіка. На корабель було вперше встановлено новий перехідний відсік. Він необхідний для т. зв. «гарячого розділення ступенів».

Наразі SpaceX використовує таку систему поділу ступенів на своїх ракетах. Спочатку відбувається вимкнення двигунів першого ступеня, через кілька секунд він відокремлюється, ще через кілька секунд після цього відбувається запалювання другого ступеня. Така схема вважається найбільш надійною, бо виключає ризики зіткнення або того, що двигуни другого ступеня зашкодять першому. Водночас у неї є й мінус, у вигляді втрати тяги, що зменшує вантажність носія.

У випадку зі Starship, Ілон Маск прийняв рішення відмовитися від цієї схеми на користь «гарячого розділення ступенів». Це означає, що двигуни космічного корабля будуть запалюватися ще до відділення Super Heavy у момент роботи його двигунів. За оцінкою Маска, це дасть змогу збільшити вантажність Starship не менше ніж на 10%.

Прототип корабля Starship, встановлений на прискорювач Super Heavy. Джерело: SpaceX

Завдяки доданому перехідному відсіку, зв’язка з корабля Starship S25 і Super Heavy B9 стала найвищою орбітальною системою в історії. Вона на кілька метрів побила рекорд, що належав попередньому Starship, який був запущений у квітні 2023 року. Його висота становила 120 метрів.

Що стосується дати запуску нового Starship, то вона залежатиме як від результатів майбутніх тестів, так і швидкості видачі дозволу на політ Федеральним управлінням цивільної авіації США. Але виходячи зі швидкості підготовки випробування, можна припустити, що в SpaceX розраховують здійснити запуск протягом найближчих тижнів.

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Випадкова знахідка підтвердила одну з давніх теорій раннього Всесвіту
Вчені відкрили землеподібну планету на відстані 55 світлових років від нас
Телескоп Chandra шукатиме життя біля найближчих до нас зір
Повернення Starliner на Землю затримується ще на чотири дні
Новий трюк для старого телескопа: Hubble відновив наукові спостереження
В уламку скелі знайшли матеріал із протопланетного диска часів формування Сонячної системи
Кожен із нас — центр Всесвіту: парадокс розширення космосу
Молоді зорі кружляють навколо чорної діри, наче рій бджіл
На краю стародавнього кратера: LRO зазнімкував місце посадки місії «Чан’е-6»
Астронавт відмовився виходити у відкритий космос через «незручний скафандр»