Новий Starship став найвищою ракетою в історії

Компанія SpaceX успішно поєднала прототип космічного корабля Starship S25 із прискорювачем Super Heavy B9. Їхній запуск може відбутися вже найближчими тижнями.

Складання Starship провели на стартовому майданчику випробувального комплексу SpaceX, розташованого неподалік від техаського селища Бока-Чіка. На корабель було вперше встановлено новий перехідний відсік. Він необхідний для т. зв. «гарячого розділення ступенів».

Наразі SpaceX використовує таку систему поділу ступенів на своїх ракетах. Спочатку відбувається вимкнення двигунів першого ступеня, через кілька секунд він відокремлюється, ще через кілька секунд після цього відбувається запалювання другого ступеня. Така схема вважається найбільш надійною, бо виключає ризики зіткнення або того, що двигуни другого ступеня зашкодять першому. Водночас у неї є й мінус, у вигляді втрати тяги, що зменшує вантажність носія.

У випадку зі Starship, Ілон Маск прийняв рішення відмовитися від цієї схеми на користь «гарячого розділення ступенів». Це означає, що двигуни космічного корабля будуть запалюватися ще до відділення Super Heavy у момент роботи його двигунів. За оцінкою Маска, це дасть змогу збільшити вантажність Starship не менше ніж на 10%.

Прототип корабля Starship, встановлений на прискорювач Super Heavy. Джерело: SpaceX

Завдяки доданому перехідному відсіку, зв’язка з корабля Starship S25 і Super Heavy B9 стала найвищою орбітальною системою в історії. Вона на кілька метрів побила рекорд, що належав попередньому Starship, який був запущений у квітні 2023 року. Його висота становила 120 метрів.

Що стосується дати запуску нового Starship, то вона залежатиме як від результатів майбутніх тестів, так і швидкості видачі дозволу на політ Федеральним управлінням цивільної авіації США. Але виходячи зі швидкості підготовки випробування, можна припустити, що в SpaceX розраховують здійснити запуск протягом найближчих тижнів.

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine