Наступний політ Starship відкладається на невизначений термін

Минуло три довгих місяці відтоді, як компанія SpaceX запустила свій гігантський прототип космічного корабля Starship, який підняла надважка ракета-носій Super Heavy. Але політ дочасно завершився сильним вибухом високо в небі.

SpaceX
SpaceX вносить зміни на своєму стартовому майданчику, сподіваючись, що квітневі пошкодження не повторяться. Фото: William Luther/Staff

Разом з тим, запуск усіх 33 двигунів Raptor виявився настільки потужним, що знищив стартовий майданчик Starbase у Південному Техасі, розкидавши величезні шматки сталі та бетону і вкривши прибережний регіон шаром уламків, навіть пошкодивши автомобіль.

Невдовзі після спроби запуску Федеральне управління цивільної авіації США (FAA) оголосило, що призупиняє пуски ракет, доки SpaceX не покращить екологічні заходи та зможе гарантувати, що майбутні невдачі не вплинуть на безпеку громадськості. Тому, скоріш за все, нам доведеться зачекати ще деякий час, перш ніж ми зможемо знову побачити політ Starship.

Наслідки запуску Starship. Джерело: AFP

Як повідомляє San Antonio Express-News, FAA все ще чекає на звіт, в якому будуть детально описані кроки, які SpaceX має зробити, перш ніж зможе здійснити наступний пуск Starship та Super Heavy. Іншими словами, коли відбудеться наступна спроба SpaceX запустити ракету на орбіту — невідомо.

Представник FAA повідомив газеті, що громадська безпека та екологічні впровадження, які ще належить здійснити SpaceX, визначатимуть часові межі. І це попри те, що місяць тому генеральний директор SpaceX Ілон Маск пообіцяв, що наступний політ відбудеться впродовж шести — восьми тижнів після випробування на статичний вогонь.

Booster 9
SpaceX встановлює прототип надважкої ракети-носія Booster 9 Starship Super Heavy на кріплення орбітального старту на своєму майданчику Starbase у Південному Техасі. Цю фотографію компанія опублікувала у Twitter 21 липня 2023 року. Фото: SpaceX

Тим часом SpaceX вносить зміни на своєму стартовому майданчику, сподіваючись, що квітневі пошкодження не повторяться. Наприклад, компанія зміцнила майданчик величезною сталевою пластиною з водяним охолодженням.

Але, попри всі зусилля SpaceX, немає жодних гарантій, що наступний тестовий політ взагалі відбудеться.

Раніше ми повідомляли про те, як прискорювач Booster 9 Starship Super Heavy встановили на стартовий майданчик.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine