SpaceX здійснила нове пропалювання прискорювача Super Heavy

25 серпня компанія SpaceX провела вогневе випробування прискорювача Super Heavy з бортовим номером B9. Він буде залучений у наступній спробі запуску космічного корабля Starship.

Найпотужніша ракета в історії

Прискорювач Super Heavy є найбільшим і найпотужнішим ракетним ступенем в історії. Його довжина становить 70 м, діаметр — 9 м. Прискорювач обладнаний 33 двигунами Raptor, що працюють на рідкому метані та кисні. Його баки здатні вмістити 3600 тонн палива (маса самого ступеня в сухому варіанті становить близько 200 тонн).

Ступені Super Heavy. Джерело: SpaceX

Наразі Super Heavy використовувався в одному тестовому польоті, який відбувся у квітні цього року. Тоді під час запуску і під час подальшого набору висоти у ступені вимкнулося кілька двигунів, що стало однією з причин, чому Starship не вдалося вийти на орбіту. При цьому SpaceX також недооцінила силу впливу двигунів Super Heavy на стартовий майданчик, і він зазнав істотних пошкоджень.

За наступні місяці фахівці компанії відремонтували стартовий майданчик і оснастили його системою водяного охолодження. Наступним кроком стали вогневі тести нового екземпляра Super Heavy, який буде залучений у наступному випробуванні Starshrip.

Пропалення Super Heavy

Перше пропалення Super Heavy відбулося 6 серпня. Воно мало тривати 5 секунд, але в насправді було зупинене через 2,7 секунди після початку через передчасне вимкнення чотирьох двигунів.

У SpaceX не визнали такий результат задовільним і підготували Super Heavy до нового пропалення. Вон відбулося 25 серпня і цього разу тривало рівно стільки, скільки й планувалося. Однак знову не обійшлося без ложки дьогтю у вигляді двох двигунів Raptor, що передчасно вимкнулися.

У тому разі, якщо SpaceX вирішила задовольнитися наявними результатами, це означає, що компанія зняла одне з останніх технічних обмежень на шляху до наступного орбітального випробування Starship. Основне питання зараз полягає в отриманні дозволу Управління цивільної авіації США (FAA). Нещодавно SpaceX передала організації звіт про розслідування причин аварії Starship, що сталася під час його першого орбітального випробування. FAA має затвердити його й оцінити, чи внесла компанія необхідні зміни. На думку експертів, на це знадобиться щонайменше кілька тижнів.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine