Новий політ Starship може відбутися у вересні

Наступний запуск надважкої орбітальної системи Starship може відбутися вже у вересні. На це вказує одразу кілька чинників.

Перше орбітальне випробування Starship. Джерело: SpaceX

Першим із них є повідомлення Берегової охорони США, розіслане морякам, які працюють на шельфі на схід від Браунсвілла (штат Техас). У ньому міститься попередження про майбутній ракетний пуск із території випробувального комплексу SpaceX у Бока-Чика, а також вказано небезпечні для навігації зони. Згідно з документом, пуск відбудеться не раніше 31 серпня. Для порівняння, попереднього разу різниця між заявленою Береговою охороною датою можливого запуску Starship, і його реальним польотом, становила два тижні.

Інша важлива обставина полягає в тому, що SpaceX нарешті передала в Управління цивільної авіації США (FAA) звіт про розслідування причин аварії Starship, що сталася під час його першого орбітального випробування. Тепер FAA має вивчити документ, після чого озвучити список заходів, виконання яких необхідне для того, щоб компанія отримала дозвіл на наступний тест.

При цьому важливо зазначити, що всі минулі місяці SpaceX не сиділа без діла. Компанія вела активні роботи з відновлення стартового майданчика й оснащення його системою водяного охолодження, а також внесла низку змін у конструкцію Starship. Це дає надію на те, що SpaceX не буде потрібно занадто багато часу на виконання вимог FAA.

Крім юридичних аспектів, наступний політ Starship може затриматися й із технічних причин. Нагадаємо, що недавнє пропалення прискорювача Super Heavy не вдалося довести до кінця через передчасне відключення кількох метанових двигунів Raptor. Така ж ситуація виникла й під час реального польоту Starship, що стало основною причиною його аварії.

Пропалення прискорювача Super Heavy. Джерело: SpaceX

Втім, поточна активність SpaceX свідчить про те, що вона серйозно налаштована на, якомога швидше, проведення нового випробування Starship. Від його успіху залежатиме не тільки хід реалізації планів компанії з розгортання наступного покоління супутників Starlink, а й майбутнє програми Artemis. Річ у тім, що SpaceX відповідає за створення спускального апарата Starship HLS, який доставить американських астронавтів на південний полюс Місяця. У зв’язку з цим цікаво зазначити, що недавно журналістам вдалося вперше зазнімкувати прототип кабіни екіпажу. Це свідчення того, що попри всі обставини, SpaceX також не забуває про свої зобов’язання перед NASA.

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine