SpaceX випробувала найпотужнішу ракету в історії

Компанія SpaceX провела вогневе випробування прискорювача Super Heavy з бортовим номером B9. Він буде залучений у наступній спробі запуску космічного корабля Starship.

Прискорювач Super Heavy є найбільшим і найпотужнішим ракетним ступенем в історії. Його довжина становить 70 метрів, діаметр — 9 метрів. Прискорювач обладнаний 33 двигунами Raptor, що працюють на рідкому метані та кисні. Його баки здатні вмістити 3600 тонн палива (маса самого ступеня в сухому варіанті становить близько 200 тонн).

Наразі Super Heavy використовувався в одному тестовому запуску, який відбувся у квітні цього року. Тоді Starship не вдалося вийти на орбіту. При цьому, стартовий майданчик зазнав суттєвих пошкоджень.

Відтоді фахівці компанії відремонтували стартовий майданчик і оснастили його системою водяного охолодження. Наступним кроком стало пропалення нового екземпляра Super Heavy, який буде залучений у наступному випробуванні Starshrip.

Тест системи водяного охолодження. Джерело: SpaceX

Пропалення Super Heavy відбулося 6 серпня. Воно мало тривати 5 секунд. Однак через передчасний запуск чотирьох двигунів, він був зупинений через 2,7 секунди після початку. Подальший огляд показав, що прискорювач не зазнав пошкоджень. Що стосується системи охолодження, то вона теж спрацювала в штатному порядку, захистивши стартовий майданчик.

Наразі невідомо, чи збирається SpaceX проводити повторне пропалювання Super Heavy і коли саме воно може відбутися. Нагадаємо, що недавно Управління цивільної авіації США заявило, що SpaceX не отримає дозволу на наступний політ Starship до моменту надання повного звіту про попереднє випробування та переліку заходів, які гарантують, що потенційні майбутні аварії не вплинуть на громадську та екологічну безпеку.

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine