США розпочали надсекретну шпигунську місію в космосі під назвою «Тихий гавкіт»

10 вересня підрозділ Пентагону Космічні сили (US Space Force) запустили ракету з вантажем NROL-107, яка вивела на орбіту Землі кілька супутників-шпигунів. Ці супутники відіграють важливу роль у забезпеченні безпеки в космічному просторі, розвідці та запобіганню потенційних загроз.

Atlas V
Старт ракети Atlas V. Ілюстративне фото: next2space.com

Ракета Atlas V з невідомою кількістю супутників була запущена з мису Канаверал у Флориді. Її запуск був частиною надзвичайно секретного завдання від Національного офісу рекогностування, координованого Національним розвідувальним управлінням. Головною метою цих супутників є розвідка та моніторинг будь-яких потенційних загроз у космічному просторі.

Ці супутники призначені для розміщення на високій геосинхронній орбіті, яка зазвичай використовується військовими й метеорологічними апаратами. Ця орбіта дозволяє супутникам зберігати стале положення та ефективно виконувати свої функції з великої висоти над поверхнею Землі.

«Мета цієї місії полягає в тому, щоб вивести супутник на геосинхронну орбіту і потім систематично вивчати події в цьому орбітальному режимі. Ми також маємо намір виявляти будь-які несподівані події або події, які можуть становити загрозу для наших інтересів та інтересів наших союзників», — розповів директор НРУ Кріс Сколезе в інтерв’ю CBS News.

Секретна місія Silent Barker

Запуск ракети та розміщення супутників є своєрідною відповіддю на загострення конкуренції між світовими державами у боротьбі за перевагу в космосі та за допомогою космічних апаратів-шпигунів. Звістки про активну роботу росії та Китаю у сфері протисупутникових технологій також викликають занепокоєння серед офіційних представників Космічних сил.

Супутники виявлятимуть загрози з висоти 35 000 км
Супутники виявлятимуть загрози з висоти 35 000 км. Ілюстрація: next2space.com

Хоча значна частина завдань цих супутників та деталі місії залишаються секретними, представники Космічних сил не соромляться заявити, що супутники будуть спрямовані на поліпшення нагляду в «геопоясі». Цей регіон розташований на відстані понад 35 000 км від екватора Землі. Ця секретна місія відома під кодовою назвою Silent Barker («Тихий гавкіт»).

Космічні очі високо в небі

Як зазначив командир Командування космічних систем Космічних сил США Майкл Гетлейн в інтерв’ю CBS News, однією з ключових функцій цього завдання є здатність стримувати противників шляхом контролю в космічному просторі.

«Ми хочемо, щоб наші конкуренти розуміли, що у нас є очі в космосі та можливість бачити все, що відбувається на Землі. Ми не лише зберігатимемо контроль і здатність спостерігати за подіями в геопросторі, але також матимемо системи попередження та індикатори для виявлення незвичайних явищ. Це вельми важливо для забезпечення безпеки та стримування потенційних загроз», — пояснює Гетлейн.

За інформацією CBS News, у майбутньому до наявних супутників додадуть іще більше апаратів. Урядові установи прагнуть досягти повної функціональності системи космічних апаратів-шпигунів до 2026 року, що, безумовно, посилить гонитву озброєнь у космосі та підкреслить важливість безпеки в цій сфері.

Раніше ми повідомляли про те, що запуск супутника-шпигуна Північної Кореї завершився катастрофою.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine

Американські сенатори вивчають фінансову ситуацію з космічним телескопом Chandra
Китайські астронавти повернулися на Землю після 6 місяців перебування в космосі
Смерть NEOWISE: телескоп NASA упав в Індійський океан
Зерна життя: вчені розкрили таємницю походження давнього зоряного пилу
Космічне світлове шоу: Hubble зазнімкував галактику з надновою
Селфі супутника виявило пошкодження, спричинене загадковим зіткненням
Жодного сліду: Hubble і James Webb не знайшли екзопланет біля Веги
Надпотужний джет чорної діри Центавра А досягає 94% від швидкості світла
Відновлення озонового шару Землі в 2024 році досягло річного максимуму
Супутник побачив результат цунамі в Гренландії