10 вересня підрозділ Пентагону Космічні сили (US Space Force) запустили ракету з вантажем NROL-107, яка вивела на орбіту Землі кілька супутників-шпигунів. Ці супутники відіграють важливу роль у забезпеченні безпеки в космічному просторі, розвідці та запобіганню потенційних загроз.
Ракета Atlas V з невідомою кількістю супутників була запущена з мису Канаверал у Флориді. Її запуск був частиною надзвичайно секретного завдання від Національного офісу рекогностування, координованого Національним розвідувальним управлінням. Головною метою цих супутників є розвідка та моніторинг будь-яких потенційних загроз у космічному просторі.
Ці супутники призначені для розміщення на високій геосинхронній орбіті, яка зазвичай використовується військовими й метеорологічними апаратами. Ця орбіта дозволяє супутникам зберігати стале положення та ефективно виконувати свої функції з великої висоти над поверхнею Землі.
«Мета цієї місії полягає в тому, щоб вивести супутник на геосинхронну орбіту і потім систематично вивчати події в цьому орбітальному режимі. Ми також маємо намір виявляти будь-які несподівані події або події, які можуть становити загрозу для наших інтересів та інтересів наших союзників», — розповів директор НРУ Кріс Сколезе в інтерв’ю CBS News.
Секретна місія Silent Barker
Запуск ракети та розміщення супутників є своєрідною відповіддю на загострення конкуренції між світовими державами у боротьбі за перевагу в космосі та за допомогою космічних апаратів-шпигунів. Звістки про активну роботу росії та Китаю у сфері протисупутникових технологій також викликають занепокоєння серед офіційних представників Космічних сил.
Хоча значна частина завдань цих супутників та деталі місії залишаються секретними, представники Космічних сил не соромляться заявити, що супутники будуть спрямовані на поліпшення нагляду в «геопоясі». Цей регіон розташований на відстані понад 35 000 км від екватора Землі. Ця секретна місія відома під кодовою назвою Silent Barker («Тихий гавкіт»).
Космічні очі високо в небі
Як зазначив командир Командування космічних систем Космічних сил США Майкл Гетлейн в інтерв’ю CBS News, однією з ключових функцій цього завдання є здатність стримувати противників шляхом контролю в космічному просторі.
«Ми хочемо, щоб наші конкуренти розуміли, що у нас є очі в космосі та можливість бачити все, що відбувається на Землі. Ми не лише зберігатимемо контроль і здатність спостерігати за подіями в геопросторі, але також матимемо системи попередження та індикатори для виявлення незвичайних явищ. Це вельми важливо для забезпечення безпеки та стримування потенційних загроз», — пояснює Гетлейн.
За інформацією CBS News, у майбутньому до наявних супутників додадуть іще більше апаратів. Урядові установи прагнуть досягти повної функціональності системи космічних апаратів-шпигунів до 2026 року, що, безумовно, посилить гонитву озброєнь у космосі та підкреслить важливість безпеки в цій сфері.
Раніше ми повідомляли про те, що запуск супутника-шпигуна Північної Кореї завершився катастрофою.
Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine