Подвійний провал Північної Кореї: запуск супутника-шпигуна завершився катастрофою

Північна Корея зазнала невдачі під час запуску свого супутника-шпигуна «Маллігйонг-1». Вдруге. Катастрофа трапилась через проблему з відділенням ступенів ракети «Чолліма-1» на третьому етапі польоту. Про це повідомляє Associated Press.

KCNA
Знімок старту ракети Північної Кореї з військовим розвідувальним супутником на борту. Зображення: KCNA

Через аварію ракети, яка трапилась 23 серпня, деяким японським громадянам навіть довелося шукати укриття від падіння уламків, оскільки північнокорейська ракета пролетіла над островами поблизу Окінави. Інформація про цей запуск була передана кілька днів тому, коли чиновники Північної Кореї повідомили береговій охороні Японії про свої наміри.

Невдача спіткала ракету через два місяці після того, як Північна Корея втратила свій перший супутник «Маллігйонг-1» у Жовтому морі через незрозумілу проблему під час запуску. Національне управління аерокосмічного розвитку цієї ізольованої країни вже оголосило про намір зробити третю спробу в жовтні, після ретельного аналізу останньої катастрофи.

Південнокорейський уряд стверджує, що багато технологій, використаних Північною Кореєю для створення свого шпигунського супутника, були вкрадені хакерськими групами, за даними Reuters. Захист від кібератак і крадіжок чутливих технологій космічних програм стає нагальною проблемою у всьому світі. Цього місяця Національний центр контррозвідки та безпеки США (NCSC) випустив спеціальне повідомлення, попереджаючи приватні космічні компанії про загрозу крадіжок інтелектуальної власності та кібератак.

Карта міністерства оборони Японії
Карта міністерства оборони Японії, на якій червоним кольором показані зони, де, як вважають, впали ступені ракети «Чолліма-1». Знімок: Міністерство оборони Японії

Аварія ракети відбулась у той час, коли військові Сполучених Штатів та Південної Кореї проводили спільні навчання, призначені для демонстрації сили та стабільності перед агресивно настроєним урядом Північної Кореї.

Президент Південної Кореї Юн Сок Йоль, прем’єр-міністр Японії Фуміо Кісіда та президент США Джо Байден зустрілися цього місяця для обговорення тристоронньої угоди про безпеку, яка спрямована на зміцнення альянсів у боротьбі проти непоступливого північнокорейського уряду і його бажання створити міжконтинентальні балістичні ракети.

Нагадаємо, що у Північної Кореї були успішні запуски. У 2016 році вона вивела навколоземний супутник у день 74-річчя народження покійного лідера країни Кім Чен Іра, який керував з 1994 по 2011 рік. Але цей космічний апарат, супутник для спостереження Землі під назвою «Квангміонгсонг-4», вийшов з ладу та зійшов з орбіти 30 червня 2023 року.

Раніше ми розповідали про союзи та протистояння у космосі.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine