Північна Корея запустить супутник попри незадоволення сусідів

Північна Корея оголосила, що наприкінці цього тижня здійснить запуск свого нового супутника. Південна Корея та Японія вже заявили, що це буде порушенням заборони на випробування балістичної зброї, але у Пхеньяні на це не зважають.

Північна Корея вже намагалася цього року запустити супутник
Північна Корея вже намагалася цього року запустити супутник. Джерело: www.donga.com

Північна Корея запустить супутник

Влада Корейської народно-демократичної республіки, більш відомої як Північна Корея, оголосила, що збирається запустити у космос супутник. Коли саме це станеться — невідомо, але очікується, що старт відбудеться з 24 по 31 серпня з космодрому Сохе, що розташований на північному заході країни поблизу від кордону з Китаєм.

Влада Північної Кореї вже попередила сусідні країни, що траєкторія ракети проходитиме на Жовтим і Східнокитайським морем. Але сусіди найкомуністичнішої країни світу її активності, як завжди, не раді.

Прем’єр-міністр Японії Фуміо Кішіда вже заявив, що цей старт є явно незаконним. Рада безпеки ООН заборонила Північній Кореї проводити випробування балістичної зброї, й майбутній старт є явним порушенням цього документу. Уряд Південної Кореї також наголосив на явній недружності такого кроку.

Нова спроба запуску

Північна Корея з кінця 1998 року намагається стати космічною державою. Після цілої серії невдалих запусків у грудні 2012 року країні таки вдалося вивести на орбіту апарат під назвою «Инха-3». 2016 року був ще один запуск, який влада країни вважає вдалим, хоча Космічне командування США оголошувало, що сателіт не надсилає сигналів.

31 травня 2023 року Північна Корея знову намагалася запустити супутник «Малігйонг-1», але ракета із ним впала у море і була виловлена представниками Південної Кореї. Вони дослідили його, оскільки вважали розвідувальним. Однак виявилося, що значної військової цінності він не становить.

Проте ніхто не знає, що собою являтиме апарат, який КНДР запустить з 24 по 31 серпня. Саме в ці дні проходитиме зустріч США з Південною Кореєю, на якій обговорюватиметься безпека. І цей старт справді скидається на провокацію. Однак комуністична влада країни продовжує усіх переконувати, що його метою, навпаки, є зміцнення миру.

За матеріалами www.space.com.

Тільки найцікавіші новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine