Північнокорейська ракета з супутником-шпигуном упала в океан

Дебютний пуск нової північнокорейської ракети Chollima-1 завершився невдачею. Вона впала в море приблизно за 200 км на захід від південнокорейського острова Очхондо.

Траєкторія польоту та місце падіння північнокорейської ракети. Джерело: Google Maps/NK News

У квітні 2023 року Північна Корея публічно повідомила про свій намір уже найближчим часом запустити перший у своїй історії супутник-шпигун. Для цієї місії планувалося залучити нову ракету Chollima-1. Наприкінці травня КНДР сповістила Міжнародну морську організацію про намір запустити супутник у період із 31 травня до 11 червня і надала карту небезпечних для судноплавства зон у Тихому океані, що відповідають місцям передбачуваного падіння першого і другого ступеня носія.

Північнокорейська ракета була запущена 31 травня. У зв’язку з цим у Південній Кореї була оголошена тривога, а в Токіо відбулося засідання Ради національної безпеки Японії. Крім того, ще до запуску військові країни Вранішнього Сонця зробили стандартну в таких випадках заяву про готовність збити північнокорейську ракету, якщо вона становитиме небезпеку для японської території.

У підсумку, Chollima-1 успішно пролетіла над Жовтим морем, не створивши загрози для своїх сусідів. Однак потім ракета впала в море. Це сталося приблизно за 200 км на захід від південнокорейського острова Очхондо. Район аварії носія розташований недалеко від однієї з небезпечних зон, що відповідають передбачуваному місцю падіння її першого ступеня. Це свідчить про те, що аварія сталася на етапі поділу ступенів.

Уламки північнокорейської ракети. Джерело: ROK JCS

Через деякий час у мережі вже з’явилися знімки уламків північнокорейської ракети, зроблені судном південнокорейських ВМС. Судячи з усього, йому вдалося знайти залишки Chollima-1.

Уламки північнокорейської ракети. Джерело: ROK JCS

Незабаром після цього Центральне інформаційне агентство КНДР опублікувало повідомлення, в якому визнало факт аварії. Вона сталася через втрату тяги у двигуні другого ступеня. У повідомленні також ідеться, що вже найближчим часом КНДР проведе повторний пуск Chollima-1 з новим супутником-шпигуном.

За матеріалами https://www.nknews.org

Тільки цікаві новини та факти в нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine