SpaceX запустила супутник-шпигун

3 лютого з космодрому на базі ВПС США Ванденберг відбувся пуск ракети Falcon 9. На її борту був апарат під кодовим позначенням NROL-87, що належить Національному управлінню військово-космічної розвідки США.

Посадка першого ступеня Falcon 9 на базу ВПС США Ванденберг. Джерело: Michael Baylor

Місія завершилася успіхом. Falcon 9 вивела NROL-87 на полярну орбіту. Призначення апарата тримається у секреті, але, за неофіційними даними, це супутник оптичної розвідки нового покоління.

SpaceX також вдалося успішно повернути перший ступінь Falcon 9. Завдяки відносно невеликій масі корисного навантаження у неї залишилося достатньо палива, щоб повернутися на базу Ванденберг. Ступінь з бортовим номером B1071 сів на наземний майданчик, розташований неподалік стартового комплексу. Для нього це був перший політ у космос. SpaceX також відправила судно до Тихого океану для повернення головних обтічників ракети.

Ця місія стала вже п’ятим космічним запуском SpaceX цього року. До того ж попередній політ Falcon 9 відбувся лише два дні тому. Тоді запущена з мису Канаверал ракета успішно вивела в космос італійський радарний супутник COSMO-SkyMed. Її перший ступінь також успішно сів на наземний майданчик.

Варто зазначити, що останнім часом SpaceX значно наростила частоту запусків. Встановлений торік рекорд компанії складає 15 годин між двома космічними місіями. Втім, не всі вітають такі досягнення. Багато астрономів попереджають, що супутникове угруповання Starlink уже створює значні труднощі для проведення наземних спостережень.

За матеріалами https://www.nasaspaceflight.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine

Новини інших медіа
Квантовий процесор Google Willow виконує обчислення у паралельних Всесвітах
Місячна коаліція на 50 країн: Панама та Австрія приєдналися до Угод Артеміди
Розслідування марсіанської авіакатастрофи: що згубило вертоліт Ingenuity
Біля іншої зорі знайшли теплий сатурн
Тепла та сонячна погода на Марсі загрожує колонізації планети
Проєкт OPAL: NASA розсекретила результати 10-річного дослідження планет-гігантів
Інженери пропонують дешевий апарат для розвідки планет
BepiColombo вперше побачив Меркурій в новому світлі
«Паразити неба»: малі астероїди виявились вкрай небезпечними для Землі
Зіткнення в сусідній галактиці: чорна діра «обстріляла» загадковий об’єкт