SpaceX відмовилася від Falcon 9 для запуску Starlink

Компанія SpaceX відмовилася від плану використання ракети для запуску 30 тис. супутників групи Starlink другого покоління (Gen2)  для широкосмугового Інтернету. Замість цього вона зосередилася на розробленні конфігурації запуску з використанням космічного корабля Starship.

Приземлення ракети Starship. Фото: SpaceX

Зі слів SpaceX, таке рішення ухвалили у зв’язку з тим, що прогрес у розробленні перевершив очікування команди. Юрист компанії Вільям Уїлтшир заявив у листі Федеральній комісії зі зв’язку США (FCC), що компанія може почати запуск системи Gen2 вже у березні 2022 року.

Відзначимо, що зараз місія Starship проходить екологічну експертизу на стартовому майданчику SpaceX в Бока-Чиці, штат Техас. Федеральне управління цивільної авіації США (FAA) планує завершити перевірку 28 лютого.

На цей момент компанія отримала дозвіл FCC тільки на розгортання групування з 4408 супутників. Ці космічні апарати будуть перебувати на низькій навколоземній орбіті на висоті приблизно 550 км. На сьогодні вона вже запустила вже більш ніж половину з них. Однак Федеральна комісія зі зв’язку США поки не схвалила плани SpaceX щодо запуску більшої групи Gen2. Компанія запросила прискорити затвердження, після того, як вона визначилася з конфігурацією запуску.

Запуск Starship (концепт). Джерело: SpaceX

У серпні SpaceX запропонувала держрегулятору два сценарії розвитку супутникової групи Starlink Gen2. Обидва варіанти призначені для більш рівномірного розподілу космічних апаратів по 9-12 нахиленим полярним орбітам. Це забезпечує більш щільне та стабільне покриття для віддалених територій, завдяки чому мережа працюватиме стабільно.

Запропонована конфігурація, яку раніше SpaceX назвала кращим варіантом, передбачає використання великого носія Starship. Такий сценарій означає, що нові супутники будуть введені в експлуатацію впродовж кількох днів після запуску, а не місяців, як це відбувається зараз. У цьому випадку на дев’яти нахилених орбітах висотою від 340 до 614 км перебуватимуть 29 988 апаратів Starlink.

Відхилена конфігурація Falcon 9 мала би розкидати 29 996 супутників по 12 нахиленням орбіти на висотах від 328 до 614 кілометрів.

Amazon та інші конкуренти SpaceX закликали FCC відхилити змінений план. Вони заявили, що запит на оформлення рішення для більш ніж однієї конфігурації заохочує спекулятивну поведінку при подачі заявок зі сторони майбутніх операторів сузір’їв супутників.

Нагадаємо, що в грудні 2021 року Ілон Маск попередив про ризики банкрутства SpaceX. Він був незадоволений відсутністю прогресу в розробленні двигунів Raptor, які будуть використовуватися на надважкій системі Starship. На його думку, якщо проблему не вдасться розв’язати, це може призвести до банкрутства компанії. 


За матеріалами SpaceNews.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!
Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine