Falcon 9 вивела на орбіту італійський радіолокаційний супутник

31 січня ракета Falcon 9 вивела на орбіту італійський супутник Cosmo-SkyMed Second Generation. Він призначений для радіолокаційного картографування поверхні Землі. Це вже четвертий запуск компанії SpaceX цього року.

Falcon 9 виводить італійський супутник
Falcon 9 виводить італійський супутник. Джрело: NASA

Італія запустила орбітальний радар нового покоління

Європейські країни продовжують нарощувати та удосконалювати свої космічні угрупування. 31 січня 2021 року о 18:11 за східноамериканським часом (за київським — 1:11, 1 лютого) з космодрому на мисі Канаверал відбувся запуск італійського супутника Cosmo-SkyMed Second Generation (CSG). Його вивела на орбіту ракета Falcon 9 компанії SpaceX.

Від початку запуск був запланований на 27 січня, але погана погода завадила старту місії. Потім було 30 січня, коли атмосферні умови сприяли вдалому старту, але на місце зустрічі не встигала баржа для посадки першого ступеня. І лише третя спроба завершилася успіхом.

2200-кілограмовий супутник стане другим з чотирьох, які Італія планує запустити для радарного картографування Землі. Вони мають замінити Cosmo-SkyMed першого покоління, запущені у 2007-2010 роках. Нові сателіти, крім власне отримання радіолокаційних зображень, вміють формувати з них знімки поверхні, площа якої сягає сотні кілометрів.

Четвертий запуск SpaceX у січні

Цей старт — велике досягнення не лише для Італії, але й для SpaceX. Бо для них він став вже четвертим за січень 2022 року. Тобто компанія майже досягла своєї мети здійснювати по одному пуску ракети на тиждень. Фактично виведення вантажів на орбіту стає рутинною справою.

Хоча чотири успішні старти за більш ніж чотири тижні ще нічого не значать. Наприклад, 2021 року SpaceX за перші два квартали запустила у космос аж 20 ракет. А потім були чотири місяці, коли їхні носії літали усього три рази. Тож важко складати прогнози щодо майбутнього компанії та усієї космічної галузі.

Цікавим у нинішньому запуску також є перший ступінь, який, як завжди, успішно повернувся на Землю. Це той самий апарат, який 2019-го виконував роль бокового прискорювача під час запуску Falcon Heavy. SpaceX уперше продемонструвала, що обидві системи є не тільки багаторазовими, але й взаємозамінними.

За матеріалами Spacenews.com

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Долучайтеся: https://t.me/ustmagazine