SpaceX показали політ Falcon 9 на тлі заходу Сонця

Компанія SpaceX опублікувала захопливі кадри, на яких ми можемо побачити роботу ракетного двигуна на тлі заходу Сонця. Відео було зроблене 3 січня під час запуску шведського широкосмугового супутника в межах місії Ovzon 3 з Космічного центру імені Кеннеді у Флориді. Ми можемо спостерігати роботу двигуна Merlin другого ступеня ракети Falcon 9, який виводить корисний вантаж на орбіту.

SpaceX також надала серію приголомшливих зображень, на яких видно старт Falcon 9, а також повернення прискорювача першого ступеня — за вісім хвилин після старту перший ступінь ракети Falcon 9 здійснив ідеальну посадку на базу.

Це був 10-й політ саме цього першого ступеня, який раніше запускав CRS-26, OneWeb Launch 16, Intelsat IS-40e, O3b mPOWER і п’ять місій Starlink. Успішна посадка стала 261-м поверненням ракети орбітального класу для компанії SpaceX, метою якої завжди було зниження вартості космічних польотів шляхом створення багаторазової системи космічних польотів.

Наразі найбільша кількість місій, здійснених одним першим ступенем Falcon 9, становить 19, що було досягнуто 23 грудня прискорювачем B1058. Ракета-носій мала бути використана ще раз, але після безпечної посадки на корабель біля узбережжя Флориди вона перекинулася, внаслідок чого частина її впала за борт.

Місія 3 січня стала першою для SpaceX, що стартувала з Космічного центру Кеннеді 2024 року, та другою після запуску з бази космічних сил Ванденберг у Каліфорнії в межах місії з розгортання нових супутників Starlink для надання послуг доступу до Інтернету від компанії SpaceX.

Космічна компанія під керівництвом Ілона Маска здійснила трохи менше ніж 100 пусків ракет Falcon у 2023 році, що є рекордом для SpaceX. Очікується, що у 2024 році компанія здійснить понад 100 пусків, вперше, з моменту свого заснування 22 роки тому.

Раніше ми показували захопливе відео випробування двигунів Starship Raptor з дрона.

Тільки найцікавіші новини та факти у нашому Telegram-каналі!

Приєднуйтесь: https://t.me/ustmagazine