На початку 2025 року SpaceX готується провести випробувальний політ, під час якого відбудеться заправлення двох Starship на орбіті, що стане важливим кроком до реалізації міжпланетних місій. Заступник керівника програми NASA Human Landing System Кент Хойнацький розповів, що тестовий запуск запланований на березень 2025 року. Дозаправлення на орбіті стане ключовою складовою для майбутніх місій, зокрема програми Artemis, яка передбачає висадку астронавтів на Місяць.
NASA уклала зі SpaceX контракт на 53,2 млн доларів ще у 2020 році для розробки технологій передачі палива в космосі. SpaceX вже випробувала систему під час одного з тестових польотів, передавши 10 тонн рідкого кисню у межах одного корабля Starship. Однак майбутній тест потребує набагато більшої потужності. Два кораблі стартують на низьку навколоземну орбіту з інтервалом у кілька тижнів, після чого стикуються для передачі пального. Після завершення маневру обидва Starship повернуться на Землю.
Заправлення у польоті має на меті відкриття можливості транспортування великих вантажів далеко за межі Землі. Це також допоможе NASA розробити технології для управління кріогенними рідинами, які необхідні для тривалої присутності на Місяці та майбутніх польотів на Марс. SpaceX розробляє місячний варіант Starship для висадки астронавтів у межах місії Artemis III у 2026 році. Для цього потрібно буде вивести на орбіту від 8 до 16 паливних танкерів з рідким киснем та метаном для поповнення великих паливних баків.
Програма Starship стикається з труднощами через повільні темпи розробки, але вона досягла певних успіхів. У жовтні ракета Super Heavy успішно приземлилася після п’ятого тестового польоту, а верхній ступінь Starship м’яко приводнився в Індійському океані. У майбутньому посадковий модуль Starship має забезпечити посадку на Місяць під час програми Artemis III та наступних польотів.
Хоча SpaceX ще має багато поставлених перед собою завдань, компанія перебуває під значним тиском через високі очікування NASA.
Раніше ми розповідали цікаві факти про Starship.
За матеріалами techcrunch.com