Зліт і вогняне повернення на Землю: найкращі фото та відео четвертого польоту Starship

Четвертий політ Starship, що відбувся 6 червня, подарував усім шанувальникам космонавтики чимало емоцій, а також видовище, аналогів якому вони ще не бачили. Адже вперше в історії вхід космічного корабля в атмосферу транслювався в прямому ефірі зі встановлених на його корпусі камер. Редакція The Universe Space Tech зібрала найкрасивіші кадри минулого польоту.

Зліт Starship

У момент запуску Starship космодром Starbase був оповитий низькою хмарністю. Це завадило багатьом фотографам, які стежили за ним, зробити знімки. Проте у нас все ж є кілька красивих кадрів, що демонструють гігантську ракету, яка стрімко мчить у небо.

Четвертий запуск Starship. Джерело: SpaceX
Четвертий запуск Starship. Джерело: SpaceX
Четвертий запуск Starship. Джерело: SpaceX

Крім наземних камер, знімкування також велося з дрона. Ось який вигляд мав момент запуску корабля з висоти пташиного польоту.

Запуск Starship. Джерело: SpaceX

SpaceX також опублікувала відео, що демонструє зліт Starship у слоу-мо.

Відділення Super Heavy

Відділення прискорювача Super Heavy є однією з найбільш критично важливих ділянок польоту Starship. Воно відбувається за гарячою схемою. Це означає, що двигуни Starship запускаються в той момент, коли корабель ще з’єднаний з Super Heavy. Подібна схема складніша за звичайний поділ, але дає змогу збільшити вантажопідйомність.

Відділення прискорювача Super Heavy. Джерело: SpaceX

На щастя, все пройшло вдало. Super Heavy успішно відокремився від Starship, після чого здійснив маневр повернення та приводнився в Мексиканській затоці.

Вхід Starship в атмосферу

Вхід в атмосферу був основною метою четвертого польоту Starship. Інженери SpaceX хотіли отримати максимум даних про те, як буде поводитися його теплозахист і чи вдасться йому впоратися зі своїм завданням.

Вхід Starship в атмосферу. Джерело: SpaceX

Starship увійшов в атмосферу на швидкості приблизно 7,4 км/c. Навколо корабля швидко утворилася хмара плазми, а температура його теплозахисного покриття досягла 1400 °C. Весь цей процес транслювався в прямому ефірі. Можна сміливо сказати, що жоден голлівудський фільм не здатний передати всю міць і водночас чарівну й моторошну красу цього моменту.

Прохід через атмосферу дався Starship нелегко. З корабля злетіла низка теплозахисних плиток, а один з його «плавників» (поворотний стабілізатор, який використовується для управління польотом) зазнав дуже серйозних пошкоджень і лише якимось дивом не відвалився.

Вхід Starship в атмосферу. Джерело: SpaceX

Проте корабель продовжив політ, розвернувся в потрібне положення, потім активував двигуни та м’яко приводнився в Індійський океан. На жаль, до цього моменту камери Starship зазнали великих пошкоджень, що позбавило нас можливості побачити красиві кадри завершення польоту. Але й того, що потрапило в трансляцію, виявилося достатньо, щоб надовго запам’ятати цей, без перебільшення, історичний політ.

Невдале дослідження виявило дивну особливість Чумацього Шляху
Наступна місія до Плутона відбудеться не раніше 2050 року
Водні планети на орбітах білих карликів добре підходять для пошуку життя
Телескоп у Південній Америці зазнімкував космічного коропа коі
Астрономи відкрили чотири мінінептуни
Гігантський Магелланів телескоп став на крок ближчий до будівництва
Ракетний ступінь великим планом: японський супутник здійснив історичне зближення з космічним сміттям
Міжзоряний ремонт завершено: Voyager 1 відновив передачу всіх наукових даних
Важливий експеримент: NASA відправила у космос відео та фото з домашніми улюбленцями
Астрономи відкрили у пари зір дивовижні паралельні диски